Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Asgari Ücret Net 8 Bin 506 Lira Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2023 yılı asgari ücreti net 8 bin 506 Lira oldu. Açıklama sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında Çalışma ve Sosyal Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye İşveren..

Asgari Ücret Net 8 Bin 506 Lira Oldu
273 Okuma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2023 yılı asgari ücreti net 8 bin 506 Lira oldu.

Açıklama sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında Çalışma ve Sosyal Bakanı Vedat Bilgin ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol otururken, İşçi temsilcisi Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ise masada yer almadı.

2023 Yılında Net Asgari Ücret 8 bin 506 Lira

Bir asgari ücretlinin işverene toplam maliyeti bu artışın ardından 11 bin 759 Liraya yükseldi. Asgari ücret brüt 10 bin 8 Lira, asgari ücret net 8 bin 506 Lira oldu. İşverenlere verilecek asgari ücret desteği ise 100 liradan 250 liraya yükseltildi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.