Son Dakika Haberler

At Arabası Yerine “Kotiga”

At Arabası Yerine “Kotiga”
Okunma : 53 views Yorum Yap

Kırklareli Belediyesi, Roman vatandaşlardan 2 bin 500 liraya aldığı at arabalarının yerine, “Kotiga” denilen iki tekerlekli araçları vermeye başladı.

Kırklareli Belediyesi tarafından 2011 yılı Kasım ayında başlatılan “At Arabasız Kent” projesi kapsamında Roman vatandaşlardan 2 bin 500 lira karşılığında toplanan at arabalarının yerine, geliştirilen 2 tekerlekli çekmeli “Kotiga” arabalarının teslimi için belediye şantiyesinde tören düzenlendi.

Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, törende, kağıt veya plastik toplayarak geçimini sağlayan vatandaşlardan bedel karşılığında aldıkları at arabalarının yerine “Kotiga” adlı araçları bedelsiz verdiklerini söyledi.

Söz konusu araçlardan 18 adet ürettiklerini, talep olduğu takdirde üretime devam edeceklerini belirten Başkur, şunları kaydetti:

“İhtiyaç sahibi olan arkadaşlara bu araçlardan vereceğiz. Bu araçların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah kendilerine katkımız olmuştur. Bu vatandaşlarımıza kentin sakinleri olarak şükran borçluyuz. Çok sayıda vatandaşın çöp olarak gördüğü ama bir çoğunun parasal değeri olan teneke, kağıt veya plastikleri toplayıp, geri dönüşüme destek olarak doğaya büyük katkı sunuyorlar. Bununla kendi geçimlerini de sağlıyorlar. İşleri gerçekten zor, Allah bu vatandaşlarımızın yardımcısı olsun.”