Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Atalık Tohumlar Bağışlanacak

Çanakkale Belediyesinin çevre ve doğaya yönelik en önemli projelerinden biri olarak 2017 yılında faaliyete başlayan Tohum Sandığı’nda yerli tohumlar toplanıp saklanmakta ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalar gerçekleştirilmekte. Binlerce yıllık..

Atalık Tohumlar Bağışlanacak
225 Okuma

Çanakkale Belediyesinin çevre ve doğaya yönelik en önemli projelerinden biri olarak 2017 yılında faaliyete başlayan Tohum Sandığı’nda yerli tohumlar toplanıp saklanmakta ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalar gerçekleştirilmekte.

Binlerce yıllık bilgi ve deneyime sahip, en iyiyi üretme çabasında olan çiftçilerin bu birikimlerinin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için ata tohumlarının envanterinin oluşturulması, toplanması ve korunması amacıyla oluşturulan Tohum Sandığı projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Açıldığı günden bu yana amaçları doğrultusunda üretilen Atalık Tohumların yaygınlaştırılarak daha fazla kentliye ulaşılması hedefleniyor. Bu kapsamda Çanakkale Belediyesi Tohum Sandığı tarafından üretimi yapılan Atalık Tohumların dağıtımı 1 Mart 2023 Çarşamba gününden itibaren bir ay süresince devam edecek.

Çanakkale Belediyesi tarafından üretilen Atalık Tohumlar 1 Mart 2023 Çarşamba gününden itibaren 09.00 – 12.00 ve 14.00 – 17.00 saatleri arasında Tohum Sandığı’ndan alınabilecek.

Çanakkale Belediyesi web sayfasından yapılan paylaşımda; “Tohum Sandığı olarak bir ay süresince devam edecek “Geleneksel Atalık Tohum Bağışı”mız 1 Mart 2023 Çarşamba günü başlıyor… Bağışlardan yararlanmak isteyen kentlilerimiz 09.00-12.00 ile 14.00-17.00 saatleri arası Tohum Sandığı’nı ziyaret edebilirler” denildi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.