Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Atatürk’ün Gelibolu’ya Gelişi Kutlandı

Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olarak Gelibolu’ya gelişinin 93.Yıldönümü törenle kutlandı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gelibolu’ya gelişinin 93.Yıldönümü törenlerle kutlandı. Törenden önce ilçedeki tüm resmi daireler, kamu kurum ve kuruluşları Türk..

Atatürk’ün Gelibolu’ya Gelişi Kutlandı
Yayınlanma: 504 Okuma

Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olarak Gelibolu’ya gelişinin 93.Yıldönümü törenle kutlandı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gelibolu’ya gelişinin 93.Yıldönümü törenlerle kutlandı. Törenden önce ilçedeki tüm resmi daireler, kamu kurum ve kuruluşları Türk bayraklarıyla donatıldı. Tören saat 11.00’de 2.Kolordu Karargahı önündeki Atatürk anıtına Kaymakam Hakan Kılınçkaya, 2.Kolordu Komutanını temsilen Keşan 4.Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özay ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar yaptı.

Gelibolu Belediye Başkanı Özacar konuşmasında, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhurbaşkanı olarak Gelibolu’yu onurlandırmasının 93.Yıldönümünü kutlamak ve kendisini bir kez daha anmak için bugün bir aradayız. Öncelikle sizleri ve Büyük Atatürk’ün aziz ruhunu saygıyla selamlıyorum. Büyük bir mücadele ile kazanılan bağımsızlık savaşı sonrası kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her alanda gelişmesi, kalkınması ve medeni devletler seviyesine ulaşması için yapılan çalışmalarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yurt gezilerinin yeri çok önemlidir.

Atatürk, onurlu bir ulus ve tam bağımsız bir ülke için sadece Kurtuluş Savaşı’nın yetmediğini, aynı zamanda bir eğitim savaşının da gerekli olduğunu öngörerek; yurt genelinde bu kez de eğitim savaşını başlatmıştır. Dünyanın başöğretmen ünvanlı tek lideri olan Atatürk, bir gün sonra 02 Eylül 1928 tarihinde Gelibolu’ya gelerek öğretmenlik yapmış, yeni harfleri tanıtmıştır. Nice tarihi zaferlerin yaşandığı Gelibolu, bu sayede Türkiye Cumhuriyeti’nin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde uygar dünyaya açıldığı ‘Yazı Devrimi’ne de tanıklık etmenin gururunu yaşamıştır.

Gelibolu’ya ziyaretinde genci, yaşlısı, kadını ve erkeğiyle tüm halkımız Ulu Önder’i görebilmek için onun sıcaklığını hissetmek duygularını paylaşabilmek umuduyla en iyi şekilde ev sahipliğini yapmıştır.
Biz Gelibolulular çağdaş anlamda Türk insanına ulus olma kimliğini kazandıran Ata’mızın manevi mirasçılarıyız. O’nun manevi mirası ilim ve akıldır. Yaptığı devrim ve yeniliklerle yalnız bugünümüzü değil, yarınları da bize bağışlayan önder olmuştur. Bizler O’na yaraşır olmak için; bağımsızlıktan, ulusal egemenlikten, çağdaşlıktan, ulusal onurdan yana olarak; demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet koruyacağız.

Bizim geçmişe saygımız, geleceğe sorumluluğumuz var. Bugün bir kez daha yineliyoruz ki; yolundan asla ayrılmadık ve ayrılmayacağız. İlkelerin doğrultusunda yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.