Son Dakika: Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Ayçiçek Üretimi Darbe Aldı İktidar İzledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Trakya Bölgesi’nde artan ve ayçiçek üretimini maddi manevi zarara uğratan çayır tırtılı sorunuyla ilgili açıklamada bulundu. İktidarın bu hususta ilgisiz..

Ayçiçek Üretimi Darbe Aldı İktidar İzledi
Yayınlanma: 361 Okuma

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Trakya Bölgesi’nde artan ve ayçiçek üretimini maddi manevi zarara uğratan çayır tırtılı sorunuyla ilgili açıklamada bulundu. İktidarın bu hususta ilgisiz kaldığını ve mücadeleye geç başladığını belirten Başkan Saygın, “İktidar az kalan tarım yerlerini adeta bitirmek için çiftçilerin en büyük sorunlarını dahi görmezden geliyor, tarımı günbegün adeta kasten yok ediyor” dedi.

Yetkililerin keyfe keder hallerinin Türkiye’nin tarımına vurulan en büyük darbe olduğunu ifade eden Başkan Saygın, “çayır tırtılı zararlısı AK Parti Yetkililerinin kimyasını bozdu!

Trakya çiftçileri, Ayçiçek tarlalarını talan eden çayır tırtılı zararlısı ile mücadelede geç kalınması nedeniyle, büyük bir hayal kırıklığı ve zararın oluşturduğu maddi kayıplar ile ilgili endişe içine girmişlerdir.

Çiftçilerimizin haklı serzenişlerini dile getiren milletvekillerimiz, konu ile ilgili olarak yetkilileri uyarıp son derece yerinde bir görev anlayışı ile eleştirilerde bulunup, yapılması gerekenler konusundaki hassasiyetlerini dile getirmişlerdir. Ak Parti İl Başkanı sayın Mestan Özcan nedense bu haklı uyarılardan rahatsız olup, milletvekillerimize karşı her zamanki haksız ithamlarına bir yenisini daha eklemiştir” dedi.

Bu Sorular En Şeffaf Şekilde Açıklanmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın açıklamasının devamında, şimdi sayın Mestan Özcan’ın aşağıdaki sorularımızı cevaplamasını istiyor ve bu konu ile ilgili milletvekilimiz sayın İlhami Özcan Aygun’un açıklamalarını da özellikle çiftçilerimizin ve halkımızın takdirlerine sunuyoruz.

1. Ziraat otoritelerinin konuyla ilgili öngörüde bulunup önceden yaptıkları uyarıları Tarım Bakanlığı dikkate alıp ne gibi tedbirler geliştirmiştir?

2. Tarım Kredi Kooperatifinin kiraladığı ve ortaklarına “ÜCRET” karşılığı kullanıma sunduğu drone’lar ile kaç dönüm arazi ilaçlanmıştır? (Örneğin yaklaşık 20 bin dönüm Ayçiçek ekili Osmanlı Mahallesinde, “0”)

3. Çiftçilerimizin zararları ile ilgili ne tür bir çalışma yapılmaktadır? Üreticilerimizin uğradıkları zarar karşılanacak mıdır? Tarsim’den sigortalı olan tarlalara bu zarardan dolayı ödeme yapılacak mıdır?”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.