Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Babalar Günü Kutlu Olsun

Baba demek, arkanda yaslandığın koca bir dağ demek. Baba demek, kendini hep güvende hissetmek demek. Baba demek, bir bakışıyla anlatması gereken her şeyi dilsiz dudaksız anlatmak demek. Baba demek, canından..

Babalar Günü Kutlu Olsun
Yayınlanma: 281 Okuma

Baba demek, arkanda yaslandığın koca bir dağ demek. Baba demek, kendini hep güvende hissetmek demek. Baba demek, bir bakışıyla anlatması gereken her şeyi dilsiz dudaksız anlatmak demek. Baba demek, canından çok da sevse evladını, belli bir mesafede olması demek. İçinden çıkamadığınız durumlarda bir sözüyle sizi sizden alması demek. Hayatın içerisinde, başına her ne gelirse gelsin, dimdik ayakta durabilmek demek. İçi kan ağlasa da ”Bu da geçer ya hu” edebi takınabilmek demek.

Kız babası olmak demek, tatlı sert olabilmek demek. Kızının ilk aşkı olduğunu bilmek ama ona ne çok yakın, ne de fazla mesafeli durmak demek. Biriciğini gelin ederken, beline kırmızı kurdelesini bağlarken bile metanetli olmak demek. Arkandayım her zaman, başına her ne gelirse gelsin, sen benim biriciğimsin diyebilmek demek. Yaşamın içerisindeki her olaydan, her kötü hadiseden evlatlarını canı pahasına koruyabilmek, kollayabilmek demek. Yapmak istediklerini sırf yavrularının mutlu olabilmesi, onların gereksinimlerini daha iyi karşılayabilmesi için erteleyebilmesi demek. Baba demek, az ama öz konuşmak demek. Çok istese de evladına sıkı sıkı sarılamamak demek. Sevgisini göstermek için yavrularına başka yollar aramak demek.

Erkek babası olmak demek, yaptığı her davranışıyla, konuşmasıyla ve duruşuyla oğluna örnek olma bilinci taşımak demek. Kendini hep ağırdan satmak demek. Oturuşuyla, kalkışıyla, söze başlayışıyla ve hatta yürüyüşüyle bile rol model olduğunu bilmek demek. Çocuklarının hatalarını anneyle paylaşmak fakat çocuklarının yüzünü görünce hiç bir şey yokmuş gibi davranmak demek. Varlığını çocuklarına hep hatırlatmak demek. İlk adımlarını atarken tuttuğu o elleri ömrünün sonuna dek hiç bırakmamak demek. Koca yüreğine sevgi, merhamet ve fedakarlık sığdırabilmek demek. Evlatlarının her daim tek ve vazgeçilmez kahramanı olabilmek demek. Yaslandığımız çınar olan, gölgesinde soluklandığımız, bizi biz eden, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz en değerli varlıklarımız olan öncelikle babacığımın ve tüm babaların babalar günü kutlu olsun.

İyi ki varsınız. Ebediyete intikal etmiş olan tüm babalara da Allah’tan rahmet diliyorum. Sizleri çok seviyoruz..

Bana bir masal anlat baba
İçinde bütün oyunlarım
Kurtla kuzu olsun şekerle bal
Baba bir masal anlat bana
İçinde denizle balıklar
Yağmurla kar olsun güneşle ay
Anlatırken tut elimi
Uykuya dalıp gitsem bile
Bırakıp gitme sakın beni
Bana bir masal anlat baba
İçinde tüm sevdiklerim
İçinde İstanbul olsun

Söz: Yavuz Turgul – Cengiz Onural

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.