Son Dakika: Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Geliboluspor Genel Kurulu Gelecek Hafta *** ÇOMÜ Hastanesi'nden Büyük Kampanya *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** Gazetecilere Talimat Veremezsin! *** ÇOMÜ Mükemmeliyet Merkezi Kurulacak *** Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarla Kutlandı *** 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması *** ÇOMÜ Mezuniyet Töreninde Coşku Büyüktü *** Ceylan; Yabancılar Askeri Okul Sınavına Girdi mi? *** Yapay Zekalı Hız Tespit Cihazları Kullanımda *** Bozcaada’da Kaybolan Kadın Aranıyor *** Açıklama Değil Temiz Su İstiyoruz *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Bandırma Belediyesi’nden Öğrenciler İçin Bir İlk

Bandırma’da eğitim-öğretime devam eden 29 ortaokul ve liselerin her biri için toplam 580 adet okul takımı forması hazırlayan Bandırma Belediyesi bir ilki gerçekleştirdi. Amatör spor branşlarının okullara girmesine katkı sağlamak,..

Bandırma Belediyesi’nden Öğrenciler İçin Bir İlk
Yayınlanma: 274 Okuma

Bandırma’da eğitim-öğretime devam eden 29 ortaokul ve liselerin her biri için toplam 580 adet okul takımı forması hazırlayan Bandırma Belediyesi bir ilki gerçekleştirdi.

Amatör spor branşlarının okullara girmesine katkı sağlamak, öğrencilerin hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un özel talimatlarıyla hazırlanan bir proje daha hayata geçirildi. Bandırma’daki 29 devlet okulunun her biri için özel olarak tasarlanan toplam 580 adet okul takımı forması, Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un bizzat katılarak forma dağıtımını gerçekleştirdiği törende Milli Eğitim Şube Müdürü Burak Ata, okulların temsilcileri ve öğrenciler yer aldı.

Tören Programı, Bandırma Belediyesi’nin Bandırma’da eğitim-öğretime devam eden okullara ve öğrencilere yönelik yaptığı yardım, destek, proje ve çalışmalara ait sinevizyon gösterimiyle başladı. Sinevizyon gösteriminde, “Sporda Yetenek 10’la Gelecek” projesi kapsamında 17 farklı okula, 570 adet spor malzemesi ve 200 adet tişört desteği sağlandığı, Güzel Okulum Projesi kapsamında ise 1145 adet spor malzemesinin öğrencilerle buluşturduğu bilgileri aktarıldı. Bandırma Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik okul kıyafeti, okul çantası, ayakkabı, kırtasiye ve süt dağıtımı gibi sağladığı desteklerin rakamlarla altı çizildi, pandemi sürecinde ise tablet, bilgisayar ve internet desteği sağlandığı belirtildi. Eğitim-öğretime doğrudan katkı sağlayacak çeşitli proje ve iş birliği protokolleri gerçekleştirildiğine de işaret edilen sinevizyon gösteriminde, Bandırma Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında çeşitli yaş gruplarından öğrencilerin zihinsel gelişimine katkı sağlayacak kitapların basılıp dağıtıldığına yer aldı.

Bandırma Belediyesi Balıkesir’deki 20 İlçe İçinde Bir İlke İmza Attı

Sinevizyon gösterimin ardından, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun konuşma gerçekleştirdi. Bandırma Belediyesi’nin okullara yönelik forma desteğinin, Balıkesir’de daha önce hiçbir ilçe belediyesi tarafından gerçekleştirilmeyen bir organizasyon olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Yerel yönetim olarak okullarımızın yanında olalım istedik. Çünkü bu kente hep birlikte yaşıyoruz ve belediye, hepimizin belediyesi. Biz adaletli ve eşit bir şekilde sizlere hizmet getirmeye çalışıyoruz. Diğer devlet kurumlarımızın görevleri içinde de olsa biz bu proje ile kardeşlerimizin yanında olalım istedik ve Balıkesir’in 20 ilçesi arasında ilk kez yapılan bu organizasyonu hayata geçirdik. Okullarımız kendi formalarının tasarımlarını ve renklerini kendi seçti. Her okulumuza 20 tane olmak üzere, formalarımız hazırlandı. Biz yerel yönetim olarak her zaman gençlerimizin yanındayız. Hem amatör hem de profesyonel spor kulüplerimize de büyük destekler veriyoruz. Çünkü Bandırma tarihin, kültürün ve sanatın olduğu kadar sporun da kentidir. Gençlerimizin daha iyi ve daha güzel şartlarda yaşayacağı bir kent hayatı oluşturmak için çalışıyoruz. Gençlerin bir abisi olarak, bundan sonraki süreçte de her zaman okullarımızın ve gençlerimizin yanında olacağım. Bugün sizlere hediye ettiğimiz bu formaları inşallah birbirinde güzel müsabakalarda terletecek, Bandırma Belediyesi’nin gücünü arkanızda hissedeceksiniz” dedi.

Bandırma Başkanı Av. Tolga Tosun’un konuşmasından sonra forma dağıtımına geçildi. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, her bir formayı kendi elleriyle öğrencilere teslim etti. Program tüm okullarla birlikte çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.