Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Barışçıl Çözüm Mümkün Savaşa Hayır!

Aylardır artan gerilim bağlamında savaş ve yıkıma maruz bırakılan Ukrayna halkıyla dayanışmamızı dile getiriyoruz. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik sebepsiz saldırısı uluslararası hukuka ve normlara aykırı olmakla birlikte tüm dünya için tehlike..

Barışçıl Çözüm Mümkün Savaşa Hayır!
Yayınlanma: 382 Okuma

Aylardır artan gerilim bağlamında savaş ve yıkıma maruz bırakılan Ukrayna halkıyla dayanışmamızı dile getiriyoruz. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik sebepsiz saldırısı uluslararası hukuka ve normlara aykırı olmakla birlikte tüm dünya için tehlike teşkil etmektedir. Bu savaş, kontrolsüz otoriterliğin yarattığı yıkıma ayna tutmaktadır. Rusya’nın işgali ve kitlesel yıkıma yol açan şiddetinin asla haklı gösterilemeyeceğini savunuyor, uluslararası toplum ve Türkiye’yi, barışçıl çözüm yollarını sağlaması için harekete geçmeye çağırıyoruz.

Rusya da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında, kadınların geniş katılımıyla barışı destekleyen protestolar, savaşı körükleyen militarist ve eril gerçekliğe meydan okuyor. Kadın, Barış ve Güvenlik gündemini çalışan bir dernek olarak, savaşın cinsiyetçi sonuçlarının yükünü kadınların yaşadığını biliyoruz. Çatışmanın kadınlar, kız çocukları ve LGBTİ+ topluluğunun güvenliğine yönelik mevcut tehditleri arttıracağının farkındayız.

Bu nedenle şiddetin derhal sona erdirilmesini, Rus güçlerinin geri çekilmesi için Rusya’ya uluslararası kamuoyunun baskı uygulamasını ve barışçıl bir bölgesel düzenin oluşturulmasını kolaylaştırmak için bir diyalog sürecinin başlatılmasını talep ediyoruz. Ukrayna’da devam eden savaş suçlarını ve yıkımı en güçlü şekilde kınıyoruz. Uluslararası toplumdaki aktörleri Rusya’yı işgalini sona erdirmeye ve müteakip ateşkes ve istikrarlı barışı sağlamak için gerekli adımları atmaya teşvik etmeye davet çağırıyoruz.

Son olarak, yakın çevredeki komşu ülkeleri ve uluslararası yardım kuruluşlarını da çatışmadan kaçan mültecilere destek olmaya ve insani yardım kanallarını açık tutmaya davet ediyoruz.

SES Equality and Solidarity Association: Peaceful Resolution Is Possible, No To War!

We are voicing our solidarity with the people of Ukraine, who have, in the context of building tensions over recent years, are facing further war and destruction. The invasion of Russia and the scale of violence that has led to mass destruction can never be justified. Russia’s unprovoked attack against Ukraine is against international law, norms and poses a danger to the World. The international community and Turkey must act now to provide the mechanisms for a peaceful resolution.

Protests around the world in support of the Ukrainian people, including in Russia, with broad participation from women, are defying the militarist and masculine reality that surrounds this aggression. This war demonstrates how the consequences of unrestrained authoritarianism can be disastrous. As an association working on the Women, Peace and Security agenda, we know that women experience the burden of the gendered consequences of war. The conflict and its legacies will increase existing threats to the safety of the women, girls and the LGBTI+ community.

Therefore, we support the calls for peace and ask for immediate termination of violence and the initiation of a dialogue process to facilitate the withdrawal of Russian forces and the creation of a peaceful regional order. We condemn in the strongest terms the ongoing war crimes and devastation occurring in Ukraine. We call on actors in the international community to encourage Russia to end its invasion and to take necessary steps to ensure a subsequent ceasefire and stable peace.

Finally, we also call on neighbouring countries in the immediate vicinity and international aid organisations to support those refugees fleeing from the conflict and to keep channels of humanitarian assistance open.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.