Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Başkan Özacar’ın Cumhuriyetin 100. Yıldönümü Mesajı

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Özacar, “İlk gün gibi coşkulu ve gururluyuz, Atatürk’e ve arkadaşlarına minnet ve şükran borçluyuz…

Başkan Özacar’ın Cumhuriyetin 100. Yıldönümü Mesajı
Yayınlanma: 169 Okuma

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Özacar, “İlk gün gibi coşkulu ve gururluyuz, Atatürk’e ve arkadaşlarına minnet ve şükran borçluyuz. Gelibolu, Cumhuriyeti muhafaza edenlerin kalesidir” vurgusunu yaparak mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Esarete rıza göstermeyen Türk Milletinin, istiklaline ve istikbaline yönelen emperyalistlere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşıyla başlayan mücadelemiz, 29 Ekim 1923’te, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlandırılmış ve bugün 100. Yaşına erişmiştir. Geliboluların ve ülkemizin bayramı kutlu olsun.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir’ sözüyle belirttiği gibi bağımsızlığına düşkün milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde elde edilen Cumhuriyet, içinde demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, milli egemenliği ve bağımsızlığı barındıran en faziletli rejimdir. Ne mutludur ki Gelibolulular, Cumhuriyete bağlılık ve onu sahiplenme azminde her zaman en önde olmuştur.

‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz’ sözüyle Cumhuriyetimizi bizlere emanet eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bu kutsal mirasını korumak asli vazifemiz ve sorumluluğumuzdur. Gururla ve heyecanla kutladığımız cumhuriyetimiz, kuruluş ülküsünden ödün vermeden, ‘muasır medeniyet seviyesine erişmek ve hatta geçmek’ gayesine kararlı ve sağlam adımlarla ilerleyeceğiz.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, bu topraklar için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü kutlu olsun”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.