Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Bayramımız Kutlu Olsun

Haddim değil aslında, seni anlatabilmek ATAM.. Çünkü seni anlatabilmek için, kelimeler yetersiz kalır… Ama bu kutlu Zafer gününde, bir kaç satır da olsa yazmadan edemedim.. Bir asker kızı olarak doğup,..

Bayramımız Kutlu Olsun
Yayınlanma: 356 Okuma

Haddim değil aslında, seni anlatabilmek ATAM.. Çünkü seni anlatabilmek için, kelimeler yetersiz kalır… Ama bu kutlu Zafer gününde, bir kaç satır da olsa yazmadan edemedim..

Bir asker kızı olarak doğup, büyüyerek senin devrimlerini yaşayarak, sana layık nesiller yetiştirebilmekti niyetim.. Çok şükür ki, sanıyorum elimden gelenin de en iyisini yapmaya çalıştım.. Bir asker kızı olarak, yurdun çeşitli yerlerini gezdim dolaştım..

Hani şiirde denildiği gibi Edirne’den Kars’a kadar gezmediğim, görmediğim çok az yer kaldı memleketimde.. Türk, Kürt, Alevi demeden, hatta bu kavramlar zikredilmeden dahi birçok arkadaşım oldu, yurdumun her yerinde..

Babamın görevi nedeniyle, hiç itiraz etmeden, dağ, taş, kasaba, il, demeden devletin uygun gördüğü yerlerde eğitim aldım.. Tıpkı benimle aynı kaderi paylaşan kardeşlerim gibi, diğer asker çocukları olan arkadaşlarım, dostlarım gibi…

Her milli bayramda, yurdun dört köşesinde okuduğum okul şiirlerinde, bayraktan, vatandan, şehitlerden, yaşanan savaşlardan bahsederken, milli duygularla coştum… Her resmi geçit töreninde, bando eşliğinde yürüyüş yaptığımda, gözlerim doldu.. Haykırarak okudum, Mehmet Akif’in ve diğer yurdumun yetiştirdiği değerli şairlerin şiirlerini..

Bugün bu satırları sana yazabiliyorsam, senin yaptığın devrimler sayesinde.. Ve yine bugün bir yerlerdeysem Kadın olarak, yine senin sayende..

Bayrağımı, dükkanımın vitrinine asabiliyorsam, evimin balkonunda dalgalandırabiliyorsam, elimi, kolumu sallaya sallaya dünyanın dört bir yanında gezebiliyorsam, hepsi senin sayende.. İmkansızlıklar içerisinde, olamayacak olanı başaran, kitleleri arkasında kadın, erkek, genç, çocuk demeden hiçbir ayrımcılık yapmadan, toplum olabilme bilincini, kısacık fakat bir o kadar değerli ömründe, bir araya getirebilen, eşsiz bir insansın sen..

Bugün, özgürce nefes alabiliyorsak, benim vatanım diyebiliyorsak, hepsi senin ve yola birlikte çıktığın arkadaşlarının, dostlarının, sana inananların sayesinde.. Biliyorum, sen ve senin gibi insanlar, Yaradan’ın bu memlekete hediyesi.. Yine biliyorum ki, ancak seçilmiş insanlar, bu kadar zorun altından kalkabilir..

Çok şey borçluyuz ATAM sana çok..

Ama layık olamadık sana toplum olarak, anlayamadık seni, ilkelerine sahip çıkamadık .. İşimize geldiği yerden uyguladık devrimlerini, kendimizce..

Analara, çocuklara verdiğin ehemmiyeti, idrak edemedik… Sadece tarih kitaplarından, ders kitaplarından tanımaya çalıştık seni…

Affet ATAM bizi..

Anlayamadık ve anlatamadık seni yeterince…

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun hepimize…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.