Son Dakika Haberler

Bayramınız Kemerli Olsun

Bayramınız Kemerli Olsun
Okunma : 160 views Yorum Yap

Ramazan Bayramı süresince trafikte emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekmek ve farkındalığın artırılmasına yönelik İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla emniyet kemeri denetimi yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan uygulama kapsamında Ramazan Bayramı süresince hızdan kaynaklı kazaların önlenmesine yönelik denetimlere ağırlık verilecek. Kazaların yoğunlaştığı yol kesimlerinde Mobil Radar Araçları ve Elektronik Sistemlerle hız denetimleri artırılacak.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, uygulama noktalarında trafik ekiplerince durdurulan araçlarda sürücülerle sohbet ederek trafikte can güvenliğine ve emniyet kemeri kullanımına dikkat edilmesi yönünde uyarılarda bulunarak, sürücülere mutlaka emniyet kemeri takma alışkanlığı edinmelerini belirtti.

Emniyet kemeri denetimi sırasında sürücülere kampanya ile ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, denetimin ardından “Bugün İçişleri Bakanlığımız tarafından emniyet kemerinin kullanımının önemine dikkat çekmek ve trafik güvenliğine dair farkındalığın artırılmasına yönelik Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak başlatılan “Bayramınız Kemerli Olsun” trafik kampanyasını gerçekleştiriyoruz. Bu kampanya ile ilgili Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesi için bayram süresince Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz ilçe genelinde geceli gündüzlü denetimler gerçekleştirecek. Jandarma ve Emniyet ekiplerimizce alınan tüm tedbirler ve gerçekleştirilen uygulamalar vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramını sağlık ve huzur içinde geçirmeleri içindir. Bizler de proje kapsamında, vatandaşlarımızın farkındalığını artırmak için çaba gösteriyoruz. Dünya istatistiklerine göre yaralamalı trafik kazalarında emniyet kemerinin takılı olması durumunda % 60, ölümlü trafik kazalarında ise % 45 oranında azalıyor. Bu önemli bir istatistik. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmeleri devlet olarak bizim için önemlidir. Bundan dolayı emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak için ekiplerimizle birlikte devamlı sahada olacağız. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı ve güvenli yolculuklar diliyor, Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçemizin her noktasında fedakârca ve sabırla görev yapan tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, kendilerine ve ailelerine hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)