Son Dakika Haberler

BBP’li Yardımcıoğlu’ndan İslam Alemine Çağrı

BBP’li Yardımcıoğlu’ndan İslam Alemine Çağrı
Okunma : 347 views Yorum Yap

Büyük Birlik Partisi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, Mescid-i Aksa haremine yapılan saldırılara karşı yaptığı açıklamasında “Bugün artık Cihat’tan başka yol kalmamıştır” diyerek İslam Âlemi’ne seslendi.

“Ya Müntakim, Bizi İntikamına Memur Eyle” diyerek Âlemi İslam, Hazreti Muhammet Mustafa (sav) ümmetine seslenen Prof. Dr. Yardımcıoğlu, Konu Müslümanlar olunca dünya hep susar, ölü taklidi yapar. Bizi yok sayacaklar ve biz daha çok var olacağız. Ve bugün Kudüs bir sınav kâğıdı, her Mü’min kulun önünde durmaktadır. Canımız yanıyor… Mescidimiz, ilk kıblemizin işgal altında olduğu döneme denk geldik ve hiç bir şey yapamıyoruz. Bu utanç hepimize yeter” dedi.

Konuşmasına, “İsrail laftan anlamaz güçten anlar!” diyerek devam eden Prof. Dr. Yardımcıoğlu şunları söyledi:

“Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da Müslüman kardeşlerimiz, uçaklarla vurulacak biz de burada seyirci kalacaksak, Allah’ın gazabı yakındır. Bugün Filistin’e ve Gazze’ye çıkartma yapılsın. Yarına kalmamalı ve bugünden harekete geçilmeli. Türk devleti bunun için savaşmayacaksa ne için savaşacak?

Memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar. Lütfen Allah’ın emirlerinden bahsedelim, hakkımız olanı nasıl savunacağımızdan bahsedelim. Boş konuşmayı kesin artık. ‎Bataklık kurtulacaksa dibinden başlayalım” dedi.