Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Belediye Anonsları Anlaşılmıyor

Gelibolu Belediyesi başta yol yapımları olmak üzere bir çok konuda aktif durumda. Altyapı çalışmaları, üstyapı çalışmaları, tretuar çalışmaları, yağmur suyu kanalları, şehir şebeke suyu, çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları devam..

Belediye Anonsları Anlaşılmıyor
159 Okuma

Gelibolu Belediyesi başta yol yapımları olmak üzere bir çok konuda aktif durumda. Altyapı çalışmaları, üstyapı çalışmaları, tretuar çalışmaları, yağmur suyu kanalları, şehir şebeke suyu, çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor.

Bu çalışmaların yanında çalışmayan, eksik kalan işlerde yok değil. Mesela Belediye’nin anonsları yetersiz kalıyor, bir çoğu maalesef anlaşılmıyor.

Bu sorun anonsu yapan kişiden çok, anons yapılan cihazların yetersizliğinden yada cadde ve sokaklarda yer alan, sesi vatandaşlara ileten hoparlörlerden kaynaklanan bir durum.

Sesin sürekli çatlaması, sesin parazitli yada kesik kesik gelmesi, bazen tamamen kesilmesi vatandaşın tepkisini çekiyor. Binaların dibindeki direklere konulan hoparlörler de başka sıkıntı.

Daha sağlıklı bir ses ve anons sistemi ile bu tepkileri ortadan kaldırmak kolay ama nedense yıllardır yapılmıyor.

Ses sistemi ile ilgili bir dikkat çekici konuda, okuyucudan yada anonsu hazırlayan kişiden kaynaklanan bir hata.
Yapılan anonslarda ki cümle düşüklükleri, bir anda anonsa girilmesi, mikrofon açılmadan anonsa başlanması sonucu anonsun başının duyulmaması, bir iki kişi dışında anonsu yapan kişilerin sesinin, ses tonunun ve diksiyonunun anons yapmaya uygun olmaması gibi konularda vatandaşların dikkatinden kaçmıyor.

Anonslar belki ciddiye alınmıyor ama bir belediye için oldukça önemli bir iletişim aracı olduğu tartışılmaz bir konu yine de. Belediye yetkililerinin biran önce bu konuya tedbir alması bekleniyor.

Haber: Osman Okan

Eski Site Okunma Sayısı (356)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.