Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Belediye Anonsları Anlaşılmıyor

Gelibolu Belediyesi başta yol yapımları olmak üzere bir çok konuda aktif durumda. Altyapı çalışmaları, üstyapı çalışmaları, tretuar çalışmaları, yağmur suyu kanalları, şehir şebeke suyu, çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları devam..

Belediye Anonsları Anlaşılmıyor
Yayınlanma: 253 Okuma

Gelibolu Belediyesi başta yol yapımları olmak üzere bir çok konuda aktif durumda. Altyapı çalışmaları, üstyapı çalışmaları, tretuar çalışmaları, yağmur suyu kanalları, şehir şebeke suyu, çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor.

Bu çalışmaların yanında çalışmayan, eksik kalan işlerde yok değil. Mesela Belediye’nin anonsları yetersiz kalıyor, bir çoğu maalesef anlaşılmıyor.

Bu sorun anonsu yapan kişiden çok, anons yapılan cihazların yetersizliğinden yada cadde ve sokaklarda yer alan, sesi vatandaşlara ileten hoparlörlerden kaynaklanan bir durum.

Sesin sürekli çatlaması, sesin parazitli yada kesik kesik gelmesi, bazen tamamen kesilmesi vatandaşın tepkisini çekiyor. Binaların dibindeki direklere konulan hoparlörler de başka sıkıntı.

Daha sağlıklı bir ses ve anons sistemi ile bu tepkileri ortadan kaldırmak kolay ama nedense yıllardır yapılmıyor.

Ses sistemi ile ilgili bir dikkat çekici konuda, okuyucudan yada anonsu hazırlayan kişiden kaynaklanan bir hata.
Yapılan anonslarda ki cümle düşüklükleri, bir anda anonsa girilmesi, mikrofon açılmadan anonsa başlanması sonucu anonsun başının duyulmaması, bir iki kişi dışında anonsu yapan kişilerin sesinin, ses tonunun ve diksiyonunun anons yapmaya uygun olmaması gibi konularda vatandaşların dikkatinden kaçmıyor.

Anonslar belki ciddiye alınmıyor ama bir belediye için oldukça önemli bir iletişim aracı olduğu tartışılmaz bir konu yine de. Belediye yetkililerinin biran önce bu konuya tedbir alması bekleniyor.

Haber: Osman Okan

Eski Site Okunma Sayısı (356)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.