Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Belediye Hizmet Birimleri Yerleşkesi Açıldı

Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde “Belediye Hizmet Birimleri Yerleşkesi’nin açılışı yapıldı. Gazi Süleyman Paşa Mahallesi, Karayolları 13. Bölge Şefliği karşısında 13 bin metrekarelik bir alanda yapımı tamamlanan “Belediye..

Belediye Hizmet Birimleri Yerleşkesi Açıldı
Yayınlanma: 701 Okuma

Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde “Belediye Hizmet Birimleri Yerleşkesi’nin açılışı yapıldı.

Gazi Süleyman Paşa Mahallesi, Karayolları 13. Bölge Şefliği karşısında 13 bin metrekarelik bir alanda yapımı tamamlanan “Belediye Hizmet Birimleri yerleşkesi”nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Gelibolu Belediyesi hizmet birimlerini bir araya toplayacak olan “Belediye Hizmet Birimleri Yerleşkesi”nin açılış programına Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, belediye başkanları, siyasi parti il başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar ve belediye personelleri katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından yapılan folklor gösterisi ve belediye hizmet birimleri yerleşkesinin video tanıtımı ve sürücü ekrana yansıtıldı. Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla gönderilen telgraflar okundu.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, hem Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü hem de belediye hizmet birimleri yerleşkesinin açılışı dolayısıyla bir konuşma yaptı.

Başkan Özacar konuşmasında; “Gelibolu’nun Kurtuluşunun 100. Yılı olan bu özel günde düzenlediğimiz, Gelibolu Belediyesi Hizmet Birimlerimizin açılış törenine onur verdiniz, hoşgeldiniz. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Değerli Misafirlerimiz, Kıymetli Gelibolulular, Güzel şehrimiz Gelibolu’nun kurtuluşunun yüzüncü yıl dönümündeyiz.
Bugün bir asırlık gurur ve mutluluğu yaşıyoruz. Yüzakımız olan bir günün yüzüncü Yıl dönümünde Ulu Önderimiz Atatürk başta olmak üzere, tüm kahramanlarımızı, yiğit Gelibolulu atalarımızı saygıyla anıyorum.
Onlara sözlerimin başında şükranlarımı sunuyor, Aziz hatıralarını özlemle yad ediyorum.

Değerli Misafirlerimiz, Bugün kurtuluşumuzun 100. yıl dönümü töreninde söylediğim bir şey vardı.
Gelibolu’nun Kurtuluşunun hamuru, Ulusal Kurtuluş savaşıdır. Gelibolu’yu özgürlükle taçlandıranlar, “Ya İstiklal ya Ölüm” diyenlerdir. “Gelibolu Belediyesi olarak ilhamımız işte o atalarımızdır”. Onların zorluklarla teslim aldığı Gelibolu’da, Bugün belediye olarak, onların evlatları için hayatı kolaylaştırıyoruz. Kanlarını döktükleri bu topraklara, Biz de onların izinden gidenler olarak, gözümüzün nurunu ve alınterimizi döküyoruz. Atalarımızın armağan ettikleri bu şehre, eserler armağan ediyoruz. İşte bu tören ve hizmete sunduğumuz tesisimiz bunun ispatıdır. Bize bu fırsatı ve hizmet etme şansını tanıdıkları için, değerli Gelibolulu hemşerilerime en içten şükranlarımızı sunuyoruz.

Sevgili Konuklarımız, Gelibolu’yu modern, yaşanılabilir, örnek bir kent yapmaya çalışıyoruz. Bugün de, 100. doğum günümüzde, önemli bir projemizi teşriflerinizle hayata geçiriyoruz. Gelibolu Belediyesi Hizmet Birimlerimizi Gelibolu’ya armağan ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.

Değerli Katılımcılar, Bu yerleşke tesis, 13 bin metrekarelik alan üzerinde, onur veren katılımlarınızla açılıyor. 3 bin metrekare kapalı alana sahip bu kompleks, sizlere daha iyi ve daha güzel bir hizmet sunmak için devreye giriyor.

Burada; Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Destek Hizmetleri, Su ve Kanalizasyon, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüklerimiz sizler için bir araya geliyor. Yönetim Binamız ile hizmetlerimiz artık daha koordineli yürüyor.
malzeme ve eşya Depolarımız, toplantı salonlarımız ve yemekhanemiz ile özel bir yerleşke Gelibolu’ya kazandırılıyor. Burada yer alan otomasyon merkezimizle; Akıllı kent haritaları üzerinden tüm birimlerin faaliyetlerini takip edecek, Gelibolululara hizmet amacıyla yapılan çalışmaları etkin bir biçimde izleyebilecek,
ve halkımızın istek ve taleplerinin sisteme işleyebileceğiz.

Biliyorsunuz İtfaiyemiz daha önce Aleaddin Mahallesi’ndeydi. Bundan böyle İtfaiye Müdürlüğümüzün idari binası,
itfaiye garajı ve 3 vardiyaya konaklama imkanı artık bu yerleşke içinde olacak. Zenginleştirdiğimiz araç parkımızdaki tüm araçlarımız, artık Gelibolu’nun sokaklarından değil, buradan hareket ederek halkımıza hizmet verecek. Burada sizlerin hizmetinde olan müdürlüklerimizin, idari olarak tüm ihtiyaçlarının karşılanabileceği fiziki ortamlar var.

Değerli Gelibolular, Atatürk’ün ifadesiyle “Hiç bir şeye ihtiyacımız yok. Yalnız bir şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak” diyoruz. Gelibolu Belediyesi olarak bu prensiple, az zamanda çok ve büyük işler yapmanın derdiyle
ve Atatürk’ün izinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eserimiz Gelibolu’ya armağan olsun. Projemiz Gelibolululara fayda sunsun. Bu hizmet, Gelibolu’yu 100 yıl önce kurtaran atalarımıza, şanlı mazimize ve 100. Yılını kutlayacağımız Cumhuriyete ve onun kurucusu Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’e selam olsun.

Bizler için çok önemli ve özel bu günde törenimizi onurlandıran başta Gelibolu dışından gelen misafirlerimiz olmak üzere herkese ve özellikle saygıdeğer Gelibolulu komşularıma, kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Gelibolu Belediyesi Hizmet Birimleri Yerleşkemizin hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Gelibolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü anısına pasta kesilmesinin ardından CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmanın ardından Belediye Hizmet Birimleri Yerleşkesinin açılışı kurdele kesilmesiyle gerçekleştirildi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.