Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Belediye Meclisi Toplandı

Gelibolu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantı belediye nikah salonunda gerçekleştirildi. Beş gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, ilk olarak pazar esnafı ve pandemi sürecine ilişkin kira ve işgaliye bedelleri görüşüldü…

Belediye Meclisi Toplandı
Yayınlanma: 731 Okuma

Gelibolu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantı belediye nikah salonunda gerçekleştirildi.

Beş gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, ilk olarak pazar esnafı ve pandemi sürecine ilişkin kira ve işgaliye bedelleri görüşüldü.

Meclis toplantısının başında, Millet İttifakı tarafından bir önerge verilerek Atatürk’e yönelik saldırılarla ilgili bir kınama mesajı okundu.

Haziran ayının meclis toplantısına Ak Parti grubu belediye meclis Üyesi olarak Cemre Karagöz dahil edildi. Bilindiği üzere Ak Parti belediye meclis üyesi Ömer Yanık bir süre önce vefat etmiş ve Ak Parti grubu son toplantılarda dört kişi olarak temsil edilmişti. Ömer Yanık yerine gruba dahil edilen Cemre Karagöz böylece ilk belediye meclis toplantısına katıldı.

Haziran ayı belediye meclis toplantısının birinci gündem maddesinde pandemi işyerleri ile ilgili plan bütçe komisyon raporu görüşüldü. Plan Bütçe Komisyonun raporunda, Gelibolu Belediyesi’ne ait taşınmazlarda faaliyetleri kısıtlanan kira işgaliyelerinden 01/03/2021 tarihi ile 14/04/2021 tarihleri arası işgaliye bedellerinde % 65 indirim yapılarak sadece % 35’inin tahsil edilmesine; 15/04/2021 tarihinden sonra yayınlanan genelge ile kapanan ya da hizmetleri kısıtlanan iş yerlerinin kira işgaliye bedellerinin açılış tarihi belirlenene kadar tahsil edilmemesine, otogardan yolcu taşımacılığı işinde otogar giriş çıkışı yapan abonelerden 01/03/2021 tarihinden sonra Cumartesi ve Pazar günleri ile 29/04/2021 ile 13/05/2021 tarihleri arasında tam kapanmaya denk gelen günler ve ilçemizde belirtilen tarihlerde kurulmayan pazarlar ile katılımı engellenen yabancı esnafların tahakkuklarının açmadıkları dönemlerinin iptal edilmesi kararı alındı. Rapor mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde ödüller ile ilgili plan bütçe komisyon raporu okunarak görüşüldü. Ödüller ile ilgili plan bütçe komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde H17A09B3C paftası imar plan değişikliği görüşülerek, imar komisyonuna havale edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde yapı ruhsatına esas imar otopark ücretinin yeniden değerlendirilmesi için plan bütçe komisyonuna havale edildi. Haziran ayı belediye meclis toplantısı, 5 Temmuz 2021 tarihi saat 15.00’da yeniden görüşülmek üzere sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.