Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Berkin Elvan Ölümsüzdür

Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde ciğerimizi yakan 15 yaşındaki bir çocuğun aramızdan ayrılması derinden sarstı pek çoğumuzu. Pek çoğumuz diyorum, çünkü bu hadiseye farklı bakış açılarıyla bakanları görmek çok yaralıyor..

Berkin Elvan Ölümsüzdür
Yayınlanma: 470 Okuma

Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde ciğerimizi yakan 15 yaşındaki bir çocuğun aramızdan ayrılması derinden sarstı pek çoğumuzu.

Pek çoğumuz diyorum, çünkü bu hadiseye farklı bakış açılarıyla bakanları görmek çok yaralıyor beni. Ve sormak istiyorum, bu neyin kafası Allah aşkına?

Hiç mi merhametiniz vicdanınız yok. Daha bu sabah profilimde “o çocuğun ekmek filan almaya gittiği yoktu” bildirisi beni daha çok üzdü. Var yahut yok, size ne arkadaş, sonuç önemli olan burada. Neyin hesabını yapıyorsunuz?

Bir fidan, daha yaşanacak pek çok hayali varken, hem de hayatının daha çocukluk çağında aramızdan ayrıldı. Ailesinin hayalleri de geleceği de, aslında belki hepimizin geleceği de o yavrucakla birlikte toprak oldu.

Bu neyin kavgası böyle? Nasıl bir güç gösterisi? Nasıl bir hakimiyet kurma egosu?

Ne zaman vazgeçeceğiz ayrımcılık yapmaktan? Aynı hadiseler, Allah korusun bizlerin de başına geldiğinde mi? Var mı garantimiz?

Neticede ölen bir insan, bir çocuk. Hayatının en güzel çağlarını yaşadığı bir dönemde yaşama hakkını nasıl alırsınız elinden? Kimsiniz siz? Yada kendinizi haşa Yaradan olarak mı görüyorsunuz? Nasıl yatacaksınız yatağınıza? Nasıl koyacaksınız o başınızı yastığa? Dirilmeyecek mi gözünüzün önünde o yavrucak ve niceleri? Çocuklarınızın yüzlerine nasıl bakacaksınız?

Mutlu musunuz tüm bu yaşananlardan dolayı? Yetmedi mi bu toprağa gencecik yaşta verdiğimiz fidanlar? Bugüne kadar bu kör, zavallı ve adlandıramadığım rahatsız zihniyeti anlamadım, anlayamayacağım, anlamak da istemiyorum.

Ama şunu çok iyi biliyorum ki, siz de toprak olana kadar aslında Berkin Elvan ve diğer yavrularımız inanın en çok da sizinle yaşayacak. Bir an olsun sizi rahat bırakmayacak, her an gözünüzün önünde canlanacak.

Son olarak, siyasi görüşünüz ne olursa olsun böyle bir günde bütün bu olanlara vicdanınız sızlamıyorsa, ne insanlıktan ne de Müslümanlıktan bahsetmeyin bana !!!!

Acı Nedir Anne?

Acı 15 Yaşında ki Bir Çocuğun Ekmeksiz Kalması, Düş’süz Kalması.

Acı Nedir Anne?

45 Kilo Bir Çocuğun 16 Kilo ile Sabahın Şafağında Yok Olmasıdır..

Berkin Elvan Ölümsüzdür !

(..) Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın. (Albert Camus)

(12 MART 2014)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.