Son Dakika: Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** “Lion King” Film Orkestrası Eşliğinde İzlenecek *** Gelibolu Obeziteye İyi Gelen Besinler Hangileri *** Belediye Meclisi 2’nci Kez Toplandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Beyler Daha Ne Bekliyorsunuz?

Geliboluluların ve Gelibolu’da yaşayanların cevaplaması amacıyla başlattığımız “Gelibolu’nun en önemli sorunu hangisidir” başlıklı anketimiz sona erdi. Yapmış olduğumuz ankete her ne kadar çok katılım olmasa da, sosyal medya da yapılan..

Beyler Daha Ne Bekliyorsunuz?
Yayınlanma: 375 Okuma

Geliboluluların ve Gelibolu’da yaşayanların cevaplaması amacıyla başlattığımız “Gelibolu’nun en önemli sorunu hangisidir” başlıklı anketimiz sona erdi.

Yapmış olduğumuz ankete her ne kadar çok katılım olmasa da, sosyal medya da yapılan yorumlar ve verilen cevaplar, Gelibolu’nun en önemli sorununun seçenekler içindeki doğal gaz sorunu olduğu ortaya çıktı.

“Gelibolu’nun en önemli sorunu hangisi” diye sormamızın ardından bir aylık süre geçti ve cevaplar geldi. Anketimize toplamda 96 kişi oy verirken bu 96 kişinin oyları sonucunda ortaya % 67 Doğal gaz, % 16 Feribot iskelesi, % 9 Doktor eksiği, % 4 Kapalı pazaryeri, % 3 Otopark ve % 1 Otogar sonuçları çıktı.

Anketimizin sosyal medya paylaşımında ise cevap ve yorumlarda işsizlik ilk sırada yer alırken, doğal gaz ve feribot iskelesi onu takip etti.

Düzenlemiş olduğumuz anket gösteriyor ki Gelibolu’nun en önemli sorunları işsizlik, doğal gaz, feribot iskelesi, kapalı pazaryeri ve devlet hastanesindeki doktor eksiği olarak gündeme getiriliyor. Bu sorunlar zaten yıllardır bilinen ve ne yazık ki bir türlü çözüme kavuşturulamayan gerçekler olarak önümüzde duruyor ve daha ne kadar duracağını da sanırım kimse bilmiyor.

Bunlar Gelibolu halkının ankete katılan kısmının düşünceleri ama asıl ve en önemli sorun bence halkın duyarsızlığı. Sosyal medya da Gelibolu Düşünce Platformu ve Gelibolu Tv gruplarının yaptığı anketlerde gösteriyor ki katılım düzeyi oldukça düşük sayılarda kalıyor. Ve yine bence siyasiler anketlerden çok anketlere katılımlara bakıyor ve acil çözümlenmesi gereken konular sürüncemede kalıyor.

Yine açıkça görülüyor ki Gelibolu’nun sorunlarının çözümü olarak her ne kadar siyasiler ve yetkili kişi yada kurumlar ön planda görülse de, sorunların çözülmesini sağlayacak asıl güç Gelibolu da yaşayanlar. Yapılması gereken tek şey siyasilere bunu hissettirebilmek bence.

Buradan soruyorum, sorunların çözümü konusunda yetkililer daha ne bekleniyor? İşsizlik ülkemizin genel sorunu ama doğal gaz gibi, feribot iskelesi gibi, doktor eksiği gibi, kapalı pazaryeri gibi otopark ve otogar gibi eksikler giderilemeyecek konular değil. Çanakkale Valiliği, Gelibolu Kaymakamlığı, Gelibolu Belediye Başkanlığı, Çanakkale Milletvekilleri ve onlara bağlı kurum ve kuruluşların işbirliğiyle kolayca çözüme kavuşturulacak konular bunlar.

“Geliboluluların, Gelibolu da yaşayanların ve Gelibolu’dan gelip geçenlerin çektikleri çile hoşunuza mı gidiyor? Gelibolu da yaşayanların veya buradan gelip geçenlerin yaşadıkları zorluklar hiç mi zorunuza gitmiyor? Yoksa sizde siyasetinizi insan sağlığından, insan yaşamından önde mi tutuyorsunuz? Gelibolu’nun bu temel eksiklerini tamamlamak için seçimleri mi bekliyorsunuz? Seçimler öncesinde bu sorunları ele alıp Gelibolu da yaşayanların yıllardır çektikleri çileyi cefayı bir kenara bırakıp utanmadan sıkılmadan yine oy mu isteyeceksiniz?”

Şunu unutmayın ki Gelibolu halkı önce hizmet bekliyor. Siyaseti bir kenara bırakın ve el birliği ile önce hizmet edin, sonra siyasetinizi yine yaparsınız. Bunu bilin ve seçimleri öyle düşünün.

(Eski Site Okunma Sayısı – 3281)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.