Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi

Bilime meraklı gençler “Bilim Gençlerle Kazanacak” projesinde buluşmaya devam ediyor. Pfizer Türkiye’nin koşulsuz katkıları ve Bilim Kahramanları Derneği’nin öncülüğünde devam eden Bilim Gençlerle Kazanacak projesi ekim ayı takvimini belirledi. Temel..

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi
Yayınlanma: 445 Okuma

Bilime meraklı gençler “Bilim Gençlerle Kazanacak” projesinde buluşmaya devam ediyor.

Pfizer Türkiye’nin koşulsuz katkıları ve Bilim Kahramanları Derneği’nin öncülüğünde devam eden Bilim Gençlerle Kazanacak projesi ekim ayı takvimini belirledi.

Temel bilimler ve mühendislik alanlarında çalışan bilim insanlarıyla 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerinin çevrimiçi atölyelerde bir araya geldiği Bilim Gençlerle Kazanacak projesi şimdiye dek 17 etkinliğe imza atarken, yüzde 61’i kız öğrencilerden oluşan 300 genci etkinliklerinde ağırladı. Ulaştığı öğrencileri ve sayıları her geçen gün daha fazla artırmayı ve gençlerle bilim arasında köprü kurmayı hedefleyen proje, ekim etkinlikleriyle de devam ediyor. Tamamen ücretsiz olan bilim etkinliklerinin sonunda tüm katılımcı gençlere dijital sertifika veriliyor.

19 Ekim 2022 – Çarşamba
Saat: 18.00: Bingöl Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ramazan Solmaz ile “Bilim İnsanı Olmak” Etkinliği

21 Ekim 2022 – Cuma
Saat 18.00: İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi’nden Doç. Dr. Arif Engin Çetin ile “Işığı Kullanarak Bir Tartı Gibi Hücrelerin Ağırlığını Ölçebilir miyiz?” Etkinliği

24 Ekim 2022 – Pazartesi

Saat: 18.00: Hacettepe Üniversitesi Doç. Dr. Sevginar Vatan ile “Psikoloji Bilimi Dünyasına Yolculuk” Etkinliği

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi Online Bilim Etkinlikleri Kayıt Formu:
Bilim Gençlerle Kazanacak Kayıt Formu

Bilim Etkinlikleri ile ilgili sorular için: atolye@bilimkahramanlari.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.