Güncel Haberler: Bolayır Sahilinde Çevre Etkinliği Yapılacak *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** Deprem Yapı Malzeme Test Laboratuvarı Kuruldu *** Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Bırakın Güneşi Çocuklar Görsün

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, yaz saati uygulamasını meclis genel kurulu’nda gündeme getirdi. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 2016 yılından bu yana devam eden “Yaz Saati Uygulamasına” son verilmesi gerektiğini..

Bırakın Güneşi Çocuklar Görsün
Son Güncelleme:299 Okuma Whatsapp

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, yaz saati uygulamasını meclis genel kurulu’nda gündeme getirdi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 2016 yılından bu yana devam eden “Yaz Saati Uygulamasına” son verilmesi gerektiğini belirterek, “Saray’ın yaz saati uygulaması ısrarı çocuklarımızı ve ailelerini mutsuz etmektedir. Hâl böyleyken gelin vazgeçin bu kör inadınızdan, yaşama sevincimizi çalmayın; bırakın, güneşi görsün çocuklar” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada 2016 yılından bu yana devam eden yaz saati uygulamasına son verilmesi gerektiğini ileri sürerek, Saray’ın konuyla ilgili ısrarının çocukları kör karanlıkta okula gitmek zorunda bıraktığını söyledi.

Özgür Ceylan, 27 Mart 2016’da başlatılan yaz saati uygulamasının halâ sürdürülmesinin bir inat uğruna olduğunu iddia ederek, “Uzmanlar, hava karanlıkken dışarıda olma mecburiyetinin özellikle kadın ve çocuklar için endişe kaynağı olabileceğini söylüyor. Gecenin kör karanlığında çocuklarımız okula gitmek için kaldırılıyor, kadınlarımız işe gitmek için yola çıkıyor” diye konuştu.

Özgür Ceylan, sabit yaz saati uygulamasının elektrik tüketimi üzerinde bir tasarruf etkisi olduğunu ileri sürenlerin varsa buna ilişkin bilimsel bir raporu kamuoyuyla paylaşması gerektiğini belirtirken, “Oysa aksi yönde raporlar mevcut. Faiz kur sarmalındaki tutumuyla Türk lirasını pula çeviren saray rejimi, yaz saati uygulaması ısrarıyla da çocuklarımızı ve ailelerini mutsuz etmektedir. Hâl böyleyken gelin vazgeçin bu kör inadınızdan, yaşama sevincimizi çalmayın; bırakın, güneşi görsün çocuklar” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.