Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Bodrum Deniz Müzesi Atölyeleri

Bodrum Deniz Müzesi 2023 Güz 2024 Bahar Programları arasında yer alan atölyeler devam ediyor. Bodrum Deniz Müzesi için yapılan açıklama şöyle: Teknelerle Matematik Turgut Reis’in doğduğu, efsane denizcilerin izlerinin olduğu..

Bodrum Deniz Müzesi Atölyeleri
Yayınlanma: 209 Okuma

Bodrum Deniz Müzesi 2023 Güz 2024 Bahar Programları arasında yer alan atölyeler devam ediyor.

Bodrum Deniz Müzesi için yapılan açıklama şöyle:

Teknelerle Matematik

Turgut Reis’in doğduğu, efsane denizcilerin izlerinin olduğu Bodrumda mısın? O zaman sen de bizimle denizciliğin zihinsel mantığına odaklan. “Bir tekne modeli gerçeğine oranla hangi oranda küçültülerek yapılır?”, “Denizciler gece seyrinde yönlerini nasıl bulurlar?”, “Denizcilik tarihinden beri kullanılan objeler nelerdir?” gibi sorulara yanıt bulmak hem de müzeden ayrılırken kendi usturlabını (yıldız yüksekliği hesaplayıcı) yapıp beraberinde götürmek istersen bize katılmalısın.

Mumlu Çini Kazıma Tekniği Atölyesi

Müze koleksiyonlarımızda yer alan Halikarnas Balıkçısı Özel Koleksiyonu’ndan esinlenerek Halikarnas Balıkçısı’nın çizim tekniklerinden biri olan mumlanmış kâğıt üzerine mürekkep kazıma tekniğini öğrenecek; Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın bu teknikle çalıştığı resimlemelerini inceleyecek, müze uzmanları eşliğinde yorumlayacak ve aynı teknikle farklı çalışmalar ortaya koyacağız.

Süre: 90 dakika
Kontenjan: 20 kişi

Müze Çantada

Müze koleksiyonları çantada! Atölye öncesinde yapacağımız müze gezisinde koleksiyonlarımız içinden seçtiğin eser/obje/fotoğraftan esinlenerek, sana vereceğimiz bez çanta üzerine hayal gücünü kullanarak tasarımlar oluşturmak ve renklendirmelerini yapmak istersen bu atölye tam sana göre! Müze uzmanları eşliğinde gerçekleşecek atölyede hep birlikte koleksiyonları tanıyacağız, el becerilerimizi geliştirecek ve eğlenceli anlar biriktirmiş olacağız.

Süre: 75 dakika
Kontenjan: 30 kişi

Her atölye öncesinde veya sonrasında müze uzmanları ile birlikte ücretsiz müze gezisi gerçekleştirilecek. Katılım sağlamak ve bilgi almak için 444 00 48-4225 numaralı müze iletişim hattından ön kayıt yaptırmayı ve kayıt yaptırmayan kişilerin atölyeye katılım gösteremeyeceğini lütfen unutmayın.

Atölye takvimimiz için müze sosyal medya hesaplarımızı ve web sitemizi takip edilebilirsiniz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.