Son Dakika Haberler

Bolayır Köyü Sahilinde Çevre Temizliği

Bolayır Köyü Sahilinde Çevre Temizliği
Okunma : 88 views Yorum Yap

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Gelibolu’ya bağlı Bolayır Köyü sahilinde gerçekleştirilen etkinlikte çevre temizliği yapıldı.

Gelibolu’ya bağlı Bolayır Köyü sahilinde Gelibolu Kaymakamlığı öncülüğünde gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliğine Gelibolu Kent Konseyi Çevre Meclisi, Gelibolu Yarımadası Katı Atık Birliği, Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Bolayır Güzelleştirme Derneği Kadın Kooperatifi ve Bolayır Muhtarlığı destek verdi.

Bolayır Köyü sahilinde gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliğine Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Gelibolu Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Mete, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen, Gelibolu Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Dost Patiler üyeleri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, “Bulunduğumuz çevreyi yaşanabilir hale de, yaşanamayacak duruma da ancak bizler getirebiliriz. Bu güzelliklerin kıymetini bilmeliyiz ki, bu güzellikler yaşanabilir olsun. Çevre kirliliği ile savaşmamız gerek. Bu kampanyadaki gibi herkes çöpüne sahip çıkmalıdır” dedi.

Gelibolu’ya bağlı Bolayır Köyü sahilinde gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliğinin kampanya sorumlusu Nevin Gökgöz, “Projemize destek veren, katılan, yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Katılımcılarımızla bugün güzel bir birliktelik sağladık ve güzel bir iş yaptık. Ama şimdiden sonrası daha önemli. Kirletmemeyi öğrenmeliyiz” dedi.

Bolayır Köyü sahilinde gerçekleştirilen çevre temizliği etkinliği dolayısıyla, Bolayır Şehit Nuriye Ak İlköğretim okulunda düzenlenen Dünya Çevre Günü konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı tarafından verildi.

Haber: Osman Okan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)