Son Dakika: Çanakkale’de Aile Kavgası Cinayet Getirdi *** Eceabat’ta 109 Yıllık Top Mermisi Bulundu *** Türk Futbolunun Hamit Altıntop’a İhtiyacı Yok! *** Biçerdöver ve Balya Makinesi Uyarısı Yapıldı *** Yangından Etkilenenlerin Yaraları Hızlıca Sarılacak *** İYİ Partili Aslan: “Deli Dumrul” Sistemini Durduralım *** CHP “Buz Kırılmış, Yol Açılmıştır” *** Bolayır Güneyli Sahilleri Çöp İçinde *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Bu Alanların Orman Olduğu Şimdi mi Anlaşıldı?

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Yayla Köyünde vatandaşların yaşadığı orman kadastrosundan doğan sorunları TBMM’ye taşıdı. Konuyla ilgili Bakan Vahit Kirişci’nin yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi de veren..

Bu Alanların Orman Olduğu Şimdi mi Anlaşıldı?
Yayınlanma: 235 Okuma

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Yayla Köyünde vatandaşların yaşadığı orman kadastrosundan doğan sorunları TBMM’ye taşıdı.

Konuyla ilgili Bakan Vahit Kirişci’nin yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi de veren Doç. Dr. Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada vatandaşlara dedelerinden beri kullandıkları tarlalarının orman alanı olduğu gerekçesiyle davalar açıldığına dikkat çekti. “Bu alanların orman alanı olduğu şimdi mi anlaşıldı?” diye soran Doç. Dr. Gaytancıoğlu, sorunun temelinde 1980’li yıllarda yapılan orman kadastrosunun olduğunu ifade etti.

“Keşan ilçemize bağlı Yaylaköyün de vatandaşlarımız, balıkçı barınağının neden olduğu kıyı erozyonuna karşı yıllardır yapılmayan 9 adet dalgakıranla ilgili devletten müjde beklerken kötü bir haber daha aldı, dedelerinden beri kullandıkları tarlaların 80’li yılların başında geçirilen kadastroyla orman alanı içinde kaldığını öğrendiler. Hem de bunları haklarında bir bir açılan davalarla öğrendiler” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Müflis tüccar AKP giderayak eski defterleri karıştırmak bir yana yalayıp yutuyor. Bu tarlalar yıllardır ekiliyor, vatandaşlarımızın söylediğine göre dedelerinden beri bu yerler tarla. Eğer bu yerler orman idiyse şimdiye kadar neden hiç kontrol edilmemiş, birden bu yerlerin orman olduğu nasıl keşfedilmiş ve üst üste davalar açılmaya başlanmış?

Yaylaköyünün kıyıları erozyonla kaybolurken seyredenler, dededen kalma arazileri vatandaşın elinden alıyor. Bakanlığa çağrımız, vatandaşlarımıza dava açmak yerine bu yerlerle ilgili düzenlemeyi yapıp hak sahiplerine vermesidir”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.