Son Dakika Haberler

Bu Hakaret Kabul Edilemez

Bu Hakaret Kabul Edilemez
Okunma : 535 views Yorum Yap

Dün akşamdan bu yana sosyal medya’da dolaşan paylaşım ile gündeme gelen Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Cami imamı Mehmet Mutlu isimli bu şahıs hakkında, gündeme geldiği “Mustafa Kemal’in itleri öyle düşünüyor” sözünden dolayı derhal işten el çektirilip adli işlem başlatılacak mıdır?

Bu şahıs, Türk siyasetinin önemli isimlerinden Necmettin Erbakan’ın geçmişte söylediği sözlerin yer aldığı bir paylaşımın altına yazdığı yorumda, “Mustafa Kemal’in itleri öyle düşünüyor” sözlerinden dolayı büyük tepki çekti. Dün akşam saatlerinden bu yana artan tepkiler sonrası yerel ve ulusal basında gündeme gelen bu paylaşım sonrası gelişmeler nasıl olacak hep birlikte bekleyip göreceğiz?

Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Cami imamı olan bu kişinin, yazdıkları doğru ise ki paylaşımdan öyle görülüyor gerekli merciler, öncelikle savcılık ve müftülük başta olmak üzere valilik, kaymakamlık ve diyanet işleri başkanlığı gerekeni yapacak mıdır?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önce düşman işgalinden kurtardığı, sonrada kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde böylesi bir hakarete yetkili kurumların sessiz kalması düşünülemez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurtarıcısıdır aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur ve bizlerde arada çatlak sesler çıksa da genel olarak onun izinde gitmeye söz vermiş, vatanını, milletini, bayrağını, devletini her şeyden önde tutan vatanseverleriz.

Herkes haddini bilmeli, ekmeğini yediği, suyunu içtiği, havasını soluduğu, yaşamını özgürce sürdürdüğü bu toprakları canları pahasına koruyan ve bizlere vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlara ve onların çocuklarına, torunlarına, şimdi ki nesile ve gelecek nesillere saygılı olmak zorundadır. Yoksa nasıl bir ve beraber olabiliriz? Bu sözler kendini bilen hiç kimseye yakışmaz.

Din adamlarının görevi, dini en doğru şekilde insanlara anlatmaktır, ülkemizin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onu sevenlere hakaret etmek değildir.

Haber: Osman Okan