Son Dakika: Troyalı Melek Resim Sergisi Açıldı *** Geliboluspor’da Yeni Yönetim Belirlendi *** Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Bu İşler Çocuk Oyuncağı Değil

Gelibolu’da 17 Eylül’de gerçekleştirilen Sürücü Direksiyon Sınavında haksızlıklar yapıldığı gerekçesiyle itirazlar oldu. Bir sürücü adayının Eğritaş yolu üzerindeki L Park noktasında geri manevra yaptığı sırada yol tarafındaki işaret dubasına çarpmasını..

Bu İşler Çocuk Oyuncağı Değil
Yayınlanma: 679 Okuma

Gelibolu’da 17 Eylül’de gerçekleştirilen Sürücü Direksiyon Sınavında haksızlıklar yapıldığı gerekçesiyle itirazlar oldu.

Bir sürücü adayının Eğritaş yolu üzerindeki L Park noktasında geri manevra yaptığı sırada yol tarafındaki işaret dubasına çarpmasını görmeyen sınav sorumlusu kişinin bir sonraki sürücü adayının yine aynı dubaya daha hafif dokunmasını görmesi ve sınavı sonlandırması sonrasında yoğun itirazlar oldu.

Bu işlerin çocuk oyuncağı olmadığı, sınavı gerçekleştiren yetkililerin daha dikkatli ve hakkaniyetli olmaları konusunda yapılan uyarı sonrasında L Park noktasında görevli kişinin birinci sınav aracındaki sürücünün dubaya dokunduğunu görmediğini, ikinci sınav aracındaki sürücü adayının dubaya dokunduğunu gördüğünü söylemesi sonucu sınavın pek adaletli olmadığı kanısı oluştu.

Bu durum gösteriyor ki, sınavda görevli kişilerin, dikkatsizlik, umursamazlık veya başka sebeplerden dolayı bazı sürücü adaylarının haklarını kolayca yedikleri görülmekte. Aynı yerde ve aynı anda gerçekleşen bu olayda iki sürücü adayından biri sınavına devam ederken diğerinin sınavının sonlandırılması kafalarda soru işaretleri bırakmıyor değil.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sürücü sınavında görev verilen kişilerin daha dikkatli, daha hassas olmaları gerekirken ortaya böylesine her şeyi düşündürebilecek bir durum çıkması insanların onlara olan güvenlerinin sarsılmasına yol açmakta.

Edinilen bilgilere göre oradaki görevli kişinin öndeki sınav aracının dubaya dokunduğunu görmesine imkan olmadığı yönünde. Aracın sol ön tarafından görülebilecek manevra sırasında aracın sağ arka tarafında duran ve bir komisyon üyesi ile konuşurken aracın dubaya çarptığını görmeyen görevli kişinin görevini yerine getiremediğine ve sonuç olarak aynı dubaya çarpan iki sürücü adayından birinin sınava devam etmesi, diğerinin sınavının sonuçlandırılması neticesinde görevini kötüye kullandığı apaçık ortada.

Bu olaya sebep olan görevli kişi ilk aracın dubaya çarptığını görmediğini, ikincinin ise dubaya çarptığını gördüğünü söyleyerek iki sürücü arasındaki haksızlığı kabul etmektedir. Her iki araçta yer alan komisyon üyeleri de bu durumdan haberdar ve olayı görmüşler. İkinci araçta yer alan sürücü kursu hocası da her iki aracın dubaya dokunduğunu gördüklerini, görevlinin hata yaptığını belirtmekte.

Gelibolu Kaymakamlığı, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sürücü kursları bu konu üzerinde dikkatle durmalılar. İnsanları maddi manevi korumalılar, haksızlık yapılıyorsa anında müdahale ederek sonuçlandırmalılar.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.