Son Dakika Haberler

Bu Ne Tedbirsizlik Böyle?

Bu Ne Tedbirsizlik Böyle?
Okunma : 13 views Yorum Yap

Gelibolu’da feribot çilesi bitmek bilmiyor.

Gelibolu – Keşan karayolunun Gelibolu ilçe girişinde kilometrelerce uzayan feribot kuyrukları sonucu trafik karmaşası insanları canından bezdirdiyor.

Gelibolu’nun Keşan istikametinde akaryakıt istasyonlarının bulunduğu bölgedeki karayolunda yapılan çalışmalar nedeniyle yek yönden akan trafik tam bir tedbirsizlik örneği. Bir yanda trafik durma noktasına gelmiş, feribot kuyruğu nedeniyle araçlar ve içlerinde insanlar sıcakta saatlerce bekliyorlar, diğer yanda ise Keşan yönüne giden araçlarla ile burun buruna kalan kuyruktan çıkarak Çanakkale yönüne gitmek isteyen araçlar her an bir kazaya sebebiyet verebilirler.

Ne bir trafik yetkilisi var ne de karayolları yetkilisi? Trafik arapsaşına dönmüş, sürücüler kendi başlarının çaresine bakmakla meşguller. Karayolunun sağında feribot kuyruğuna girmiş genellikle kamyon tır gibi büyük araçlar, aralarında otomobiller, karşı yönden gelen araçlar ve feribot kuyruğundaki büyük ağır araçları sollayarak Eceabat’a ve oradan da Çanakkale’ye ulaşmaya çalışan otomobiller.

Gerçekten de bu ne rezalet, bu ne tedbirsizlik böyle?