Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çalışma Bakanına İşsizlik Fonu Soruları

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, cevaplaması istemiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a soru önergesi verdi. İşsizlik Sigortasına ilişkin sorular soran Güneşhan, “İşsizlik Sigortası Fonu’nda biriken para ne kadardır?”..

Çalışma Bakanına İşsizlik Fonu Soruları
Yayınlanma: 313 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, cevaplaması istemiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a soru önergesi verdi.

İşsizlik Sigortasına ilişkin sorular soran Güneşhan, “İşsizlik Sigortası Fonu’nda biriken para ne kadardır?” dedi.

Çanakkale’de Kaç Kişi İşsizlik Fonundan Yararlanmıştır?

Güneşhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a şu soruları sordu:

“İşsizlik Sigortası için kesintilerin başladığı tarihten bugüne kadar Türkiye genelinde ve Çanakkale ilimizde toplam kaç kişiden kesinti yapılmıştır? İşsizlik Sigortası Fonu’ndan, işsizlik sigortası ödemeleri başladığından bugüne kadar, Türkiye genelinde ve Çanakkale ilimizde yıllar itibariyle kaç kişi yararlanmıştır? Resmi verilere göre, Haziran 2023 itibariyle İşsizlik Sigortası için kesinti yapılan kişi sayısı kaçtır? 2023 yılının ilk altı ayında toplamda kaç kişi işsiz kaldığı için bu sigortadan yararlanmıştır? Bu oran Çanakkale ilimizde ne kadardır? İşsizlik Sigortası Fonu’nda biriken para ne kadardır? 2023 yılının ilk altı ayında İşsizlik Sigortası Fonu’nun gelir ve gider kalemleri hangileri olmuştur? Gelirlerin ve giderlerin tutarları ne kadardır? 2023 yılında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan yapılan harcamalardan istihdama dönük projeler, teşvikler hangileridir? Çanakkale ilimiz bunların hangilerinden yararlanmıştır?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.