Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Gastro Festivali Paydaş Toplantısı Yapıldı

Yerli ve yabancı turistlere ve sunulabilir gastronomiye yönelik Çanakkale’nin gastronomi ürünlerinin ön plana çıkarılması amacıyla 22-24 Eylül 2022 tarihlerinde tüm paydaşların katılımları ile Çanakkale Halk bahçesinde “Çanakkale Gastro Festivali” düzenlenmesi..

Çanakkale Gastro Festivali Paydaş Toplantısı Yapıldı
Yayınlanma: 343 Okuma

Yerli ve yabancı turistlere ve sunulabilir gastronomiye yönelik Çanakkale’nin gastronomi ürünlerinin ön plana çıkarılması amacıyla 22-24 Eylül 2022 tarihlerinde tüm paydaşların katılımları ile Çanakkale Halk bahçesinde “Çanakkale Gastro Festivali” düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu yıl ilkini gerçekleştirilecek olan festival “Denizden Festival çıktı” mottosu ile düzenlenecek olup, Çanakkale’nin gastronomi anlamında ürün zenginliğinin ulusal ve uluslararası anlamda tanıtımına katkı sağlanması planlanmakta ve gelenekselleştirilmesi hedeflenmektedir.

Festival Kapsamında Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı başkanlığında, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, Gelibolu Belediyesi, ÇOMÜ Turizm Fakültesi, ÇOMÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, ÇOMÜ Piri Reis Meslek Yüksekokulu, Çanakkale Ticaret Borsası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği(TÜRSAB), Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), Geyikli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Çanakkale Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Human 17 Derneği, Çanakkale Gastronomi Derneği, Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği, Çanakkale Folklor Araştırma Derneği (ÇAFAD) başkanları ve temsilcileri ile İlçemizde faaliyet gösteren restoran, kafe ve otel işletmecilerinin katılımıyla Gelibolu Öğretmen Evi’nde paydaş toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; Çanakkale’nin marka şehir olarak dünya çapında tanıtılması ve Çanakkale’nin gastronomi değerlerinin öne çıkarılması amacıyla düzenlenecek olan “Çanakkale Gastro Festivali” ile ilgili bilgi aktarımı ve değerlendirmelerde bulunuldu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.