Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Geçilmez

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın 18 Mart mesajı şöyle: Tarihimize altın harflerle yazılan..

Çanakkale Geçilmez
Yayınlanma: 284 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın 18 Mart mesajı şöyle:

Tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümünü kutlamanın onuru ve heyecanını yaşıyoruz. Çanakkale Zaferinin 108’inci yıldönümünde aziz şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyor, kahraman şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından olan Çanakkale Savaşları siyasal ve askeri sonuçlarıyla dengeleri değiştirmiş, tarihin akışına yön vermiştir. 18 Mart Çanakkale Zaferi, Nusret Mayın Gemisi’nin tarihe geçtiği, Boğaz’ın başarıyla savunulduğu ve işgalci güçlerin Çanakkale’nin “geçilmez” olduğunu kabul ettikleri gündür. Türk halkı bağımsızlık tutkusu ve yurtseverliğiyle Çanakkale’de, dünya tarihinde eşine ender rastlanan bir zafer kazanmıştır.

Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin yakıldığı Çanakkale Zaferi; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Ulus’unun diriliş mücadelesinin de adı olmuştur. 18 Mart’ta, Çanakkale’yi denizden geçemeyeceklerini gören itilaf devletleri, Çanakkale’yi karadan geçmeyi denemişler ve kara savaşı sonunda Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun direnci ile yenilgiye uğratılmışlardır.

Çanakkale Savaşları; Kurtuluş Savaşı’nı yürüten ve Cumhuriyet’i kurarak milletimize çağdaş bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyada tanınmasına vesile olmuştur. Mehmet Akif’in “Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı dünyada eşi?” diye sorduğu ve “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın.” dizeleriyle destanlaşan, dünyanın en büyük ordularına karşı kazanılan zaferdir. Çanakkale’de bir güneş gibi doğan Mustafa Kemal, gönüllerde tutuşturduğu bağımsızlık ateşiyle Türk Ulus’una boyunduruk vurulamayacağını kanıtlamıştır.

Milletimiz dişiyle tırnağıyla kurduğu devlete sahip çıkmakta bir an olsun tereddüt etmeyecektir. Cumhuriyet tarihinin en derin yönetim ve ekonomik krizlerinden birini yaşadığımız bu karanlık günlerden çıkacak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” ile demokratik hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda, çoğulculuk ve katılımcılık anlayışıyla ulusumuzun sorunlarına çare olacağız. Bunu başarmak zorundayız. Bu görev, Türkiye Cumhuriyeti’ni bize vatan kılan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimize borcumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle zaferin 108’inci yıldönümünde başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum, ruhları şad olsun.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.