Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Hıfzıssıhha Kurulu Kararları

Çanakkale İl Hıfzıssıhha Kurulu artan Coronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirler aldı. Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklama şöyle; 1- İlimizde esnek çalışma sistemine geçen kamu personeli ile muhtar, aza ve sivil toplum..

Çanakkale Hıfzıssıhha Kurulu Kararları
Yayınlanma: 1.157 Okuma

Çanakkale İl Hıfzıssıhha Kurulu artan Coronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirler aldı.

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklama şöyle;

1- İlimizde esnek çalışma sistemine geçen kamu personeli ile muhtar, aza ve sivil toplum kuruluşlarının İsdem Filyasyon Ekipleri ve Mahalle Denetim Ekiplerine görevlendirilmesine devam edilmesine.

2- Salgınla mücadele amacıyla alınan kararlar ve belirlenen önlemlerin tutarlılığının ve etkinliğinin sağlanabilmesi için; İçişleri bakanlığı genelgeleri ile belirlenen Dinamik Denetim Süreci çerçevesinde denetim faaliyetlerinin her gün yapılmasına, denetim faaliyetleri sonucunda yürütülen faaliyetlere dair verilerin İsdem’e anlık olarak girilmesine, bu hükümler doğrultusunda Vali, Vali yardımcısı, Kaymakamlar, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile amirlerin, kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler, meslek odaları ile birlikte Dinamik Denetim Sürecine dahil gerekli planlama ve koordinasyon sağlanarak etkin bir şekilde uygulanmasına devam edilmesine.

3- İşyerlerinde verilen hizmet dışında ziyaretlerin yapılmamasına ve ikramlara ara verilmesine.

4- İlimizde yüz yüze eğitim yapmaya devam eden okul öncesi eğitim kurumları ve ana sınıflarının (normal eğitim yapanlar hariç) yüz yüze eğitime ara vermelerine, yüz yüze eğitime ara veren kurumların uzaktan eğitime devam etmelerine.

5- Kısıtlı olmayan günlerde kılınan cuma ve vakit namazlarında vatandaşlarımızın Covid-19 tedbirlerine dikkat etmesi ve denetimlerin sıklaştırılmasına.

6- Cenaze törenlerinde Genelge ve Kararla belirtilen katılım sayı sınırına uyulmasına, cenaze törenlerinde ve mezarlık ziyaretlerinde sosyal mesafenin mutlaka sağlanmasına ve mezarlık görevlileri tarafından HES kodu sorgulaması yapılmasına.

7- Tavsiye olarak, Cuma Pazarı yerinde Salı ve Cuma günleri kurulan pazara vatandaşlarımızın dönüşümlü (örneğin; bu hafta salı günü gidenler sonraki hafta cuma gidecek şekilde) olarak girişlerinin sağlanmasına.

• Salı günü kurulan pazara T.C Kimlik No’su son hanesi 0,2 ve 4 olanların giriş yapmalarına.

• Cuma günü kurulan pazara T.C Kimlik No’su son hanesi 6 ve 8 olanların giriş yapmalarına.

• Alınan kararın vatandaşlarımıza duyurulması için sürekli ilan edilmesine.

8- Özel sektörde ve imkanlar ölçüsünde esnek ve uzaktan mesai yapılmasına.

9- Ticari yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüslerle, personel ve işçi servisi yapan araçlarda ayakta yolcu alınmamasına, oturma kapasitesi %50 ile sınırlandırılmasına, sürücünün ve yolcuların Hes kodunun sorgulanmasına.

10- Açık alanlarda (Avm’lerde açık alanlar dahil) 2 kişiden daha fazla (çekirdek aile hariç) bir araya gelmemesine, İlimizde artan vaka sayılarının önüne geçebilmek için işletmelerden gel-al şeklinde alınan yiyecek ve içeceklerin açık alanlarda kalabalık oluşturularak tüketilmemesine.

11- Vatandaşlarımızın ev ziyaretlerinde bulunmamasına ve evlerine konaklamalı misafir kabul etmemesine.

12- Aşağıda belirlenen Covid-19 sloganının bilgilendirme afişi şeklinde yapılmasına, resmi internet sitelerinin, yerel gazetelerin ve basın yayın organlarının ilk açılış sayfalarında yayımlanmasına oy birliği ile karar verildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.