Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Köprüsü Emlak Fiyatlarını Uçurdu

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen ve 18 Mart 2022’de hizmete girecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayacak ve kenti daha ulaşılabilir hale getirecek. İstanbul,..

Çanakkale Köprüsü Emlak Fiyatlarını Uçurdu
Yayınlanma: 815 Okuma

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen ve 18 Mart 2022’de hizmete girecek olan 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayacak ve kenti daha ulaşılabilir hale getirecek.

İstanbul, İzmir ve Bursa üçgeninde kalan Çanakkale, köprü ile birlikte büyük kentlere ulaşılabilirliğin kolaylaşmasıyla önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Bu durum emlak fiyatlarına da yansıdı. Çanakkale’de yıllık değer artışı konutlar için % 32, arsalar için % 38, araziler için ise % 37 seviyesinde gerçekleşti.

18 Mart 2022’de hizmete girmesi planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü, bölgedeki gayrimenkul değerlerini artırdı. Tamamlandığında, kısmen inşa halinde olan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu’nun bir parçası olarak faaliyet gösterecek ve dünyanın en uzun asma köprüsü unvanını alacak köprü ile bölgenin ulaşımı çok kolaylaşıyor.

Yeni Nesil Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa.com’un verilerine göre, Çanakkale’de yıllık değer artışı konutlar için % 32, arsalar için % 38, araziler için ise % 37 seviyesinde gerçekleşirken, Çanakkale genelinde ortalama metrekare konut satış fiyatı 3 bin 866 TL, ortalama konut fiyatı 429 bin 126 TL. oldu. Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında yer alacak köprü bu iki ilçedeki gayrimenkul değerlerini de artırdı. Lapseki’de konut fiyatlarında yıllık değer artışı % 37, ortalama metrekare satış fiyatı 3 bin 206 TL, ortalama konut fiyatı 380 bin 875 TL. Gelibolu’da ise konut fiyatlarında yıllık değer artışı % 34, ortalama metrekare satış fiyatı 3 bin 116 TL, ortalama konut fiyatı 362 bin 040 TL.

Endeksa.com’un verilerine göre, Çanakkale’de konut imarlı arsaların ortalama metrekare fiyatı 798 TL. Arsa metrekare satış fiyatı Lapseki’de 842 TL, Gelibolu’da ise 517 TL. Çanakkale’de ortalama arazi metrekare fiyatı 56 TL. Arazi metrekare satış fiyatı Lapseki’de 83 TL, Gelibolu’da ise 31 TL.


İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.