Son Dakika: Çanakkale’de Aile Kavgası Cinayet Getirdi *** Eceabat’ta 109 Yıllık Top Mermisi Bulundu *** Türk Futbolunun Hamit Altıntop’a İhtiyacı Yok! *** Biçerdöver ve Balya Makinesi Uyarısı Yapıldı *** Yangından Etkilenenlerin Yaraları Hızlıca Sarılacak *** İYİ Partili Aslan: “Deli Dumrul” Sistemini Durduralım *** CHP “Buz Kırılmış, Yol Açılmıştır” *** Bolayır Güneyli Sahilleri Çöp İçinde *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın 100. Yıl Dönümü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümü dolayısıyla Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan bir kutlama mesajı yayınladı. Türkiye’deki Çürümenin Panzehiri Kurucu Değerler Ekseninde Politikalar ve CHP’dir Türk siyasi tarihinin en keskin..

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın 100. Yıl Dönümü Mesajı
Yayınlanma: 316 Okuma

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümü dolayısıyla Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan bir kutlama mesajı yayınladı.

Türkiye’deki Çürümenin Panzehiri Kurucu Değerler Ekseninde Politikalar ve CHP’dir

Türk siyasi tarihinin en keskin kırılmalarının yaşandığı dönemlere damgasını vuran kurtuluşun ve kuruluşun partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş yıldönümünü 81 ilden gelen partililerimizle büyük bir heyecanla kutluyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” diyerek partimizin ifade ettiği değeri ve ruhunda taşıdığı misyonu açıkça ortaya koymuştur.

Büyük Atatürk, sana söz en sade üyemizden en üst yöneticilerimize kadar omuz omuza her iki eserini de sonsuza dek yaşatmak için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.

CHP, Savaş Meydanlarında Kuvayı Milliye Ruhuyla Vücut Bulmuştur

CHP otel lobilerinde, avukatlık bürolarında, pazarlık masalarında değil emperyalizme karşı açılan cephelerde, iliklerine kadar Kuvayı Milliyeci kadrolar tarafından Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinin birliği ile kurulmuştur. Partimiz bir asırlık tarihiyle, bundan 100 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile kuruluşa imza atan Kurtuluş Savaşını örgütleyen kadroların bize emanetidir.

Ulusal kurtuluş mücadelesinden filizlenen bir parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi, gerek kurtuluş savaşında gerekse Cumhuriyetin kurulmasından sonra, ülkenin her alanda gelişmesi ve kalkınması için özveri ile çalışmış, ulusal ekonominin temellerini atmış, çağdaşlığın, devrimlerin ve demokrasinin mimarı olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyeti ve temel ilkelerini bu güne kadar korumuş, yenileşmenin, Değişimin ve çağdaşlaşmanın adresi olagelmiştir. Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerini belirlemekle kalmayıp bunları yaşatma ve yüceltme mücadelesi de veren yegâne partidir. Bu değerlerden uzaklaşıldığı ve hatta yok edilmeye çalışıldığı son yıllarda, yine herkes bilmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisi dimdik ayaktadır ve Değişerek Dönüştürmeye devam edecek güç ve yetenektedir.

9 Eylül 1922; Türk siyaset tarihinde Cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin, hukuk devletinin garantisi olan CHP’nin doğduğu gündür. Partimizin varlığı, anlayışı ve örgütlü gücü kadrolarının; laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlılığı, milletimizin yegâne güvencesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda manda ve himayeye yanlılarına geçit vermeyen, gücünü milletten alan, kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülküsünden hiç ayrılmadan ilk günkü heyecanı ile mücadeleye devam edecektir.

CHP, Türkiye’deki Çürümenin Panzehridir

100 yıl önce olduğu gibi bugün de Ülkemizin bu zor günlerinde CHP’ye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Atatürk İlke ve Devrimlerine, Demokratik ve Laik Cumhuriyete bağlı kadrolardan oluşan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin ve ulusumuzun zor günlerinin sigortası olmaya devam edecektir.

9 Eylül´de İzmir´den işgalcileri defederek, partimizin temelini atan, cumhuriyeti bize armağan eden, ilk Genel Başkanımız ve ulusumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden önceki Genel Başkanlarımızdan İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve Deniz Baykal ile diğer yöneticilerimizi, CHP´ye gönül ve omuz veren büyüklerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Partimizin 100. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.