Son Dakika Haberler

Çanakkale Şehitliği’nde Anma

Çanakkale Şehitliği’nde Anma
Okunma : 315 views Yorum Yap

Çanakkale Valiliği tarafından ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programı kapsamında Hastane Bayırı Şehitliğinde düzenlktaş, enen anma programında Şehitler, rahmet, minnet ve şükran ile anıldı.

Çanakkale Hastane Bayırı Şehitliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Şehitleri anma programına; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdür V. Alaattin Tekin, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, kurum müdürleri, şehit aileleri, gaziler ve jandarma personelleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için dualar okunmasının ardından Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve katılımcılar tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, şehitlerin kabirleri başında dua okuyarak rahmet diledi, minnet duygularını dile getirdi ve karanfil bıraktı.