Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Tabip Odası Açıklaması

Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulundan Şeyhmus Gökalp açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama şöyle: Biz,Çanakkale Tabip Odası olarak, Şeyhmus Gökalp’i iyi hekimliğinden biliriz. Dosdoğru insanlığından, dürüstlüğünden, kadirşinaslığından, misafirperverliğinden, herkesi eşit gören, bencillikten..

Çanakkale Tabip Odası Açıklaması
Yayınlanma: 298 Okuma

Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulundan Şeyhmus Gökalp açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle:

Biz,Çanakkale Tabip Odası olarak, Şeyhmus Gökalp’i iyi hekimliğinden biliriz. Dosdoğru insanlığından, dürüstlüğünden, kadirşinaslığından, misafirperverliğinden, herkesi eşit gören, bencillikten uzak, paylaşımcı, toplumcu düşüncelerinden biliriz.

Şeyhmus Gökalp bu nedenledir ki Türk Tabipler Birliği içindeki en değerli konum olan yüksek onur kurulu üyesidir, düşünceleri, karakteri ve yaşam biçiminin oluşturduğu bütün meslektaşları tarafından onur kuruluna seçilme nedenidir.

Şeyhmus Gökalp, Türkiye’de daha önce yüzlerce, binlerce insana yapıldığı gibi, gerçeklerle en ufak ilgisi olmayan, gizli tanıklar aracılığıyla oluşturulmuş uydurma iddialarla önce gözaltına alınmış, yetmemiş, kaçma tehlikesi varmış gibi tutuklanmıştır.

Türkiye’de adalet duygusu derin yaralıdır. AKP’li olmayan muhalif her bir vatandaş kendi ülkesinde yabancı konumuna düşürülmüş, ötekileştirilmiş, teröristleştirilmiştir. Her geçen gün,içimizden yeni bir terörist türetilmektedir. Barışcıl bir toplumsal hayata izin vermeyen organize ve kötücül suçlamalarla insanlar mahkemelere çıkarılmakta, dava dosyaları tutuksuz yargılanmayı gerektirecek kadar kanıtsız ve kolayca çürütülebilecek iddialarla dolu iken mahkemeler, tutuklama kararı vermektedir. Yargılama süreci, cezalandırma sürecinin bir parçası olmuştur.

Türk Tabipler Birliği, hekimlerin özlük hakları kadar, toplumcu bir bakış açısıyla toplumun sağlık hakkı için de verdiği mücadelede siyasal iktidarları hep rahatsız etmiştir. Pandemi dönemi boyunca, Sağlık Bakanlığı’nın hasta ve ölüm sayıları üzerinde gerçekleri gizleme odaklı ve sağlık çalışanlarının koşullarını görmezden gelen anlayışına karşılık tüm toplumun gözü, kulağı Türk Tabipler Birliği üzerinde olmuştur. Türk Tabipler Birliği’nin pandemi boyunca tespitleri ve önerileri toplum tarafından dikkatle takip edilmektedir. Türk Tabipler Birliği, Türkiye’nin en güvenilir kurumlarından biri kabul edilmektedir. Çanakkale Tabip Odası olarak böyle bir kurumun parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Böyle bir kurumun, en saygın organı olan Yüksek Onur Kurulu’na seçilen hekimlerin Türk Tabipler Birliğ’nin temsil ettiği değerleri en duru haliyle temsil ettiğinin bilinciyle, Dr.Şeyhmus Gökalp’in arkasındayız. Şeyhmus Gökalp suç işlememiştir, hiç olmazsa tutuksuz yargılanmayı hak etmektedir. Şeyhmus Gökalp tutuksuz yargılanmalıdır.

Adalet yerini bulduğunda, bizleri o muhteşem misafirperverliğiyle Diyarbakır’da ağırlamış olan Şeyhmus Gökalp’e sözümüz olsun: Bogaz’a karşı göreceğimiz güzel günleri konuşacağız.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.