Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Troya Zeytinyağı Festivali

Çanakkale Belediyesi tarafından desteklenen Çanakkale Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Derneği ile Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından Çanakkale’de bir ilk olarak düzenlenen Troya Zeytinyağı Festivali 9-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi…

Çanakkale Troya Zeytinyağı Festivali
Yayınlanma: 634 Okuma

Çanakkale Belediyesi tarafından desteklenen Çanakkale Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Derneği ile Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından Çanakkale’de bir ilk olarak düzenlenen Troya Zeytinyağı Festivali 9-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Dardanos Sun-San Otel’de 9 Ekim 2021 Cumartesi günü düzenlenen açılış törenine Çanakkale Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Derneği Başkanı Erdinç Üzden, Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, zeytin ve zeytinyağı sektör temsilcileri ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Festivalin açılışında söz alan Çanakkale Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, festivalin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek; “Zeytin dünya coğrafyasının çok sınırlı bir bölgesinde yetişiyor. Ülkemizde de Kuzey Ege’den başlayarak Akdeniz ile Güneydoğu’da ve çok sınırlı olmak kaydıyla da Karadeniz’de yetişiyor. Böylesine önemli ve zengin bir değere sahibiz. Bunun için de bu değeri koruyup yetiştirmek zorundayız. Bereketin, sağlığın ve özellikle de barışın simgesi olan zeytini korumak hepimizin görevi” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik katılımcıların stantları gezmesi ile devam etti. Festival kapsamında kurulan stantları ziyaret eden Başkan Vekili Mutluay, stantlarda sergilenen zeytin ve zeytin yağının yanı sıra zeytinden üretilen çeşitli ürünler hakkında bilgi aldı.

9 Eylül 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilen açılış töreninin ardından Çanakkale Troya Zeytinyağı Festivali, çeşitli panel ve söyleşilerin yanı sıra halk oyunları gösterileri ve müzik dinletileri ile devam etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.