Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale Vakıf Eserleri Sempozyumu Açılışı Yapıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası iş birliği ile düzenlenen “Çanakkale İli Vakıf..

Çanakkale Vakıf Eserleri Sempozyumu Açılışı Yapıldı
Yayınlanma: 297 Okuma

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası iş birliği ile düzenlenen “Çanakkale İli Vakıf Eserleri, Cami Ve Cami Hazireleri” Sempozyumunun açılışı yapıldı.

ÇOMÜ Troya Kültür Merkezinde gerçekleşen programa; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Abdüssabır Yıldız, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, akademik ve idari personel, kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Abdüssabır Yıldız, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu ve sempozyum düzenleme kurulu adına Uygulamalı Bilimler Fakültesi Müzecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuz Diker tarafından birer konuşma yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından; sempozyuma katkıda bulananlara Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Ramazan Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Abdüssabır Yıldız ve Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu tarafından plaket verildi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.