Son Dakika Haberler

Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Çanakkale’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Okunma : 162 views Yorum Yap

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98.Yıldönümünde Çanakkale Kordon boyunda düzenlenen tören ile coşkuyla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmayla devam eden törende Cevatpaşa Ortaokulu Öğrencisi Demir Ezer “Cumhuriyet” isimli şiiri, Vahit Tuna Anadolu Lisesi öğrencisi Umut Garip “Kuruldu Cumhuriyet” isimli şiiri okudu.

Törende Çanakkale Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü halk oyunları gösteri ekibi tarafından hazırlanan halk oyunları sunuldu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve büyük bir coşkuyla kutladığı Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 98.Yıldönümü töreni resmi geçit ile son buldu.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98.Yıldönümü töreni Kordon boyunca ilgili kurum ve kuruluşların yaptığı etkinliklerle devam etti.

Akşam saat 19.23’te Kordon da başlayan bir fener alayı gerçekleştirildi. Fener alayına katılım çok yüksek olurken, Çanakkaleliler ellerinde Atatürk posterleri, Türk bayrakları ve meşaleler ile sokakları inlettiler.