Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale’de “Halkın Ekmeği” 2 Lira

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, fide dağıtım etkinliğinde Halkın Bakkalı’nı da ziyaret ederek S.S. Çanakkale Üretim ve Pazarlama Kooperatifi tarafından hayata geçirilen “Halkın Ekmeği” uygulamasının başladığını belirterek, ekmeğin 2 liradan..

Çanakkale’de “Halkın Ekmeği” 2 Lira
Yayınlanma: 657 Okuma

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, fide dağıtım etkinliğinde Halkın Bakkalı’nı da ziyaret ederek S.S. Çanakkale Üretim ve Pazarlama Kooperatifi tarafından hayata geçirilen “Halkın Ekmeği” uygulamasının başladığını belirterek, ekmeğin 2 liradan satılacağını duyurdu.

“Halkın Ekmeği 2 Lira Olacak”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaptığı konuşmada; S.S. Çanakkale Üretim ve Pazarlama Kooperatifi tarafından başlatılan “Halkın Ekmeği” uygulamasına değinerek, “Halk Ekmek satışlarımız da başladı. Bugün itibari ile Halkın Bakkalı şubelerimizde Halkın Ekmeği 2 liradan satılacak. Sağ olsun İrfan Bey, bu proje için çok yoğun bir çaba sarf etti. Bunu nasıl yapabiliriz diye çok düşündük. Ben bu konuda çok cesaret edemedim ama İrfan Bey inat etti ve bu uygulamayı hayata geçirdi. Normal ekmek şu anda 3 lira. Aradaki fark elbette bir lira ama bir lira deyip geçmemek lazım. Çünkü evine günde 5 ekmek alan vatandaşlarımız var” dedi.

“Diğer Ürünlerden Elde Edilen Halkla Paylaşılmış Oluyor”

Başkan Gökhan’ın konuşmasının ardından söz alarak “Halkın Ekmeği” uygulamasını değerlendiren Belediye Meclis Üyesi İrfan Mutluay ise; “Çanakkale Belediyesi olarak kooperatifleri kurarken destek verdik ve yol gösterici olduk. İnsanların sağlıklı ürünlere ulaşabilmesini sağlamak, kooperatifçiliği desteklemek ve bir de yüksek ekonomik değere sahip ürünleri de halka daha uygun fiyatlarda sunabilmek için yola çıktık. İşte bu ucuza ekmek satışı da bunun bir parçası. Kooperatif yönetim kurulumuz ve Kooperatif Başkanımız fırınlar ile görüşmeler yaptı. Zaman zaman biz de bu görüşmelere katıldık. Hatta kooperatifimiz şu anda maliyetinin altında ekmek satışını yapıyor. Yani kooperatifimiz başka ürünlerden elde ettiği geliri, halkla paylaşıyor. Malum, zor günlerden geçiyoruz ve bu zor günlerde kooperatifimiz bir nebzede olsun halka destek vermek amacı ile bu uygulamayı başlattı. Bu nedenle Kooperatif Başkanımız ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ben sadece kendileri ile fikirlerimi paylaştım. Tabi başka ürünlerin de halka daha ucuz ulaştırılabilmesi için kooperatifin çalışmaları devam ediyor” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.