Güncel Haberler: Bolayır Sahilinde Çevre Etkinliği Yapılacak *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** Deprem Yapı Malzeme Test Laboratuvarı Kuruldu *** Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Çanakkale’nin 4’te 1’i Aşılandı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Çanakkale’de her 4 kişiden 1’i aşı oldu. Sağlık Bakanlığı web sitesinde yer alan verilere göre Çanakkale genelinde Kovid-19 aşısı olanların sayısı 223 bin 511..

Çanakkale’nin 4’te 1’i Aşılandı
Son Güncelleme:852 Okuma Whatsapp

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Çanakkale’de her 4 kişiden 1’i aşı oldu.

Sağlık Bakanlığı web sitesinde yer alan verilere göre Çanakkale genelinde Kovid-19 aşısı olanların sayısı 223 bin 511 kişi oldu.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre Çanakkale genelinde Kovid-19 aşısı olanların sayısı 223 bin 511 olurken, 1.Doz aşı yapılan kişi sayısı 135 bin 100, 2.Doz aşı yapılan kişi sayısı da 88 bin 411 kişiye ulaştı.

Güncel nüfusu 541 bin 540 olan Çanakkale’de Kovid-19 aşısı yapılan kişi sayısı 135 bin 100 kişi. Buna göre Çanakkale nüfusunun 4’de 1’inin en azından 1.Doz aşısı yapılmış durumda. Bu da Çanakkale toplam nüfusunun yüzde 25’ine denk geliyor.

Sağlık Bakanlığı verileri baz alındığında 88 bin 411 kişinin de 2.Doz aşı yaptırdığı görülüyor. Tüm bu veriler göz önüne alındığında Çanakkale’de nüfusa göre bir çok şehirden daha fazla aşı yapıldığı ortaya çıkıyor. Çanakkale’nin nüfusuna göre bir çok şehirden daha fazla aşı yaptırmasının bir sebebi de nüfusunun diğer şehirlere göre daha yaşlı olmasıyla birlikte asker ve polis güçlerinin fazla olmasından kaynaklanıyor.

Tüm bu verilere göre ortaya bir tezat çıkıyor ki, Çanakkale yapılan aşılamalara rağmen en riskli şehirlerin başında geliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.