Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Çanakkale’ye Dijital Dokunuş Kal-e Geliyor

Güney Marmara Kalkınma Ajansının açmış olduğu Alternatif Turizm Destinasyonları Mali Destek Programı için Çanakkale Belediyesi Strateji Geliştirme Birimi Proje Ekibi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Proje Ekibi tarafından..

Çanakkale’ye Dijital Dokunuş Kal-e Geliyor
156 Okuma

Güney Marmara Kalkınma Ajansının açmış olduğu Alternatif Turizm Destinasyonları Mali Destek Programı için Çanakkale Belediyesi Strateji Geliştirme Birimi Proje Ekibi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Proje Ekibi tarafından hazırlanan İLK DİJİTAL 100 projesi hibe almaya hak kazandı.

Değişen tüketici eğilimleri ile teknolojik gelişmeler doğrultusunda Çanakkale kent merkezinde var olan somut ve somut olmayan kültür miras değerleri ile yeni kentsel değerler destinasyonunu görünür ve erişilebilir kılmak; kentin ekonomik, sosyal ve kültürel büyümesinin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak, ekolojiye değer katmak adına Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi ortaklığıyla tasarlanan İLK DİJİTAL 100 projesi Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ndan hibe almaya hak kazandı.

Proje kapsamında Web 3.0 teknolojileri odağında yazılacak KAL-E aplikasyonuna entegre olacak kentsel destinasyon envanterinin belirlenmesi ve dijitalleştirilmesi sağlanırken, yeni nesil dijital teknolojileri barındıran, kentin turizm ve kültür değerlerinin artırılmış ve sanal gerçeklik araçlarıyla multimedya olarak sunulduğu yeni bir Engelsiz, Dijital ve İklim Dostu Park oluşturulacaktır.

Ek olarak ortaya çıkan bu kentsel turizm destinasyon aksının sürdürülebilir kılınması, kalıcı ve katma değeri yüksek bir yapıya dönüştürülmesi için başta Turist Rehberleri, yiyecek/içecek, seyahat ve konaklama sektör temsilcilerine yönelik Kentimi Tanıyorum Programı düzenlenecek, farkındalık ve sürdürülebilir turizme ilişkin çok yönlü bilinçlendirme sağlanacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.