Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Çanakkale’ye Elektrikli ve Aile Bisikleti Geliyor

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentlilerin hizmetine sunulması planlanan elektrikli bisiklet ve dört tekerlekli aile bisikletinin tanıtımını gerçekleştirdi. Çanakkale Belediyesi tarafından kent içi ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve kentlilerin bu..

Çanakkale’ye Elektrikli ve Aile Bisikleti Geliyor
Yayınlanma: 623 Okuma

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentlilerin hizmetine sunulması planlanan elektrikli bisiklet ve dört tekerlekli aile bisikletinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Çanakkale Belediyesi tarafından kent içi ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve kentlilerin bu konuda teşvik edilmesi amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda, kentlilerin hizmetine sunulacak olan elektrikli bisiklet ve dört tekerlekli aile bisikleti tanıtımı Çanakkale Belediyesi önünde gerçekleştirildi.

Tanıtım etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye personelleri ve firma yetkilileri katıldı. Kentlilere hizmet vermesi planlanan bisikletleri inceleyerek firma yetkililerinden kullanım şekilleri ve nasıl işletileceğine ilişkin bilgi alan Başkan Gökhan, deneme sürüşü gerçekleştirdi.

Kentte hizmet vermeye başlayacak olan yeni bisikletlere ilişkin açıklamada bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Biz her zaman kentte bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Bununla ilgili de imkanımız ve altyapımızın el verdiği ölçüde bisiklet yollarımızı da yapıyoruz. Tabi bunu tüm kente yaymayı da istiyoruz ancak, şöyle bir kültürü de edinmemiz gerekiyor; bisikletlilerin sadece bisiklet yolundan gideceğini düşünmememiz gerekir. O da bir araç ve trafiğin bir unsuru. Onlar da elbette yolları kullanabilir. Araba sürücüleri motorlulara nasıl dikkat ediyorlarsa, bisikletlilere de aynı şekilde dikkat etmek zorunda. Çünkü onlar da trafiğin bir unsuru” dedi.

Çanakkale’de kent içi trafik yoğunluğunun azaltılması amacı ile bisiklet kullanımının arttırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Gökhan; “Kentte hizmete sunmayı düşündüğümüz elektrikli bisikletler ile kentteki bisiklet kullanımının daha da yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Belirli bir yaş grubunun üzerindekiler de bu bisikletleri daha rahat kullanabilecekler. Biliyorsunuz kentimizde bir de elektrikli scooter var. Onların kullanımı biraz daha zor. Hatta kazalara yol açmaması için onların da hızlarını sınırlandırdık. Ama bu bildiğimiz bisikletin elektriklisi ve kullanılması da kolay bir araç. Diğer bisikletimiz de sadece belirli bir alanda bisiklet yolunda kullanılacak. İnsanlar ailecek bu bisikleti kullanabilecekler. Böylelikle biraz daha nostaljik bir hava oluşturmuş olacağız. İki bisiklet de bir firma aracılığı ile kente sunulacak. Biz onlara duraklar için yer göstereceğiz ve onlar da işgaliye ödeyecekler ve aynı zamanda gelirlerinden de pay alacağız. Bu şekilde bisikletlerimiz kente hizmet vermiş olacak” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.