Son Dakika: Çanakkale’de Aile Kavgası Cinayet Getirdi *** Eceabat’ta 109 Yıllık Top Mermisi Bulundu *** Türk Futbolunun Hamit Altıntop’a İhtiyacı Yok! *** Biçerdöver ve Balya Makinesi Uyarısı Yapıldı *** Yangından Etkilenenlerin Yaraları Hızlıca Sarılacak *** İYİ Partili Aslan: “Deli Dumrul” Sistemini Durduralım *** CHP “Buz Kırılmış, Yol Açılmıştır” *** Bolayır Güneyli Sahilleri Çöp İçinde *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Cek” “Cak” İle Biten Vaatlerle Bu İşler Olmuyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan iktidara deprem eleştirisi. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada iktidarın depremzedelere yönelik vaatlerini ağır bir dille eleştirerek, “Cek ve Cak’la biten..

“Cek” “Cak” İle Biten Vaatlerle Bu İşler Olmuyor
Yayınlanma: 225 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan iktidara deprem eleştirisi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada iktidarın depremzedelere yönelik vaatlerini ağır bir dille eleştirerek, “Cek ve Cak’la biten vaatlerle bu işler yürümüyor. Hem deprem bölgesindeki hem de Türkiye’nin dört bir tarafına gitmek zorunda kalan depremzedelerimizden öğreniyoruz ki vatandaşlarımızın yüzde 80’i henüz bu yardımlara ulaşamadılar” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İYİ Parti’nin depremzedelere ödeneceği vaat edilen destek yardımlarına ilişkin Meclis’te Genel Görüşme açılması için verdiği önergede CHP Grubu adına yaptığı konuşmada, iktidarın vaatlerini eleştirdi. Özgür Ceylan Ulusumuzun çok ağır bir deprem yaşadığını ifade ederken, depremin birinci günü Osmaniye’ye ulaştığını belirterek, “Osmaniye’de karşılaştığım manzara tam bir kaos haliydi. Evi barkı yıkılan insanların yardım çığlıkları, kendini can havliyle dışarı atabilen ve kurtulan vatandaşlarımızın el yordamıyla enkaz altındaki eşine dostuna ulaşma çabasına ve çaresizce haykırışlarına tanıklık ettim” dedi.

Depremin ikinci günü de Kahramanmaraş’a geçtiğini ifade eden Özgür Ceylan, aradan geçen 37 günlük zaman zarfında yaklaşık 20 gün süreyle Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Malatya’da bulunduğunu belirtirken, “İnsanımızın cenazesini kefensiz defnedişine de tanık oldum, çaresizlikten haykırışlarına da. Bir tanıklığım da tek adam rejiminin bütün hücrelerine kadar, koca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni felç ettiğine dairdi maalesef. Deprem bölgesindeki yurttaşlarımız bu tanıklığın bedelini canlarıyla ödediler” diye konuşarak iktidarı eleştirdi.

Çanakkale’de 7 bin 123 Depremzede

CHP’li Özgür Ceylan depremin üzerinden 37 gün geçtiğini ve yaraların hızla sarılması gerektiğini belirtirken, “Depremden etkilenen her haneye 10 bin TL ödenecekti, oturulamaz haldeki binalarda ikamet edenlere 15 bin lira taşınma yardımı yapılacaktı, hayatını kaybedenlerin yakınlarına 100 bin lira ödenecekti, konteyner kentler dışında kalacak ev sahiplerine 5 bin, kiracı olanlara da 3 bin lira kira yardımı yapılacaktı, ailelerini deprem bölgesi dışındaki illere kendi araçlarıyla götürenlerin yakıt masrafı karşılanacaktı. Cek ve Cak’la biten vaatlerle bu işler yürümüyor. Hem deprem bölgesindeki hem de Türkiye’nin dört bir tarafına gitmek zorunda kalan depremzedelerimizden öğreniyoruz ki vatandaşlarımızın yüzde 80’i henüz bu yardımlara ulaşamadılar” diye konuştu.

Özgür Ceylan, bu kapsamda Çanakkale’de 7 bin 123 depremzedenin bulunduğunu belirtirken, “Ne zaman ödenecek bu yardımlar? Hesabına destek ödemeleri yatanla yatmayan arasındaki kriteriniz nedir? Allah aşkına bir işi de düzgün bir şekilde yapamayacak mısınız? Yakınlarını kaybeden aileler de bahsi geçen yardımlar ailede hangi bireyin hesabına yatırılıyor? Henüz veraset ilamı çıkaramamış olan binlerce insan mağdur. Bunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?” diye sordu.

Salgın Hastalık Riski Her Gün Artmakta

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, hâlâ deprem bölgesindeki yurttaşların çadır, konteyner, duş, tuvalet gibi temel gereksinimlerinde eksiklerin devam ettiğini ileri sürerken, “Salgın hastalık riski her gün artmakta. Hal böyleyken birileri yangından mal kaçırırcasına konut ihalesi telaşındalar. Henüz zemin etütleri dahi yapılamamışken, hangi yandaşa nasıl ihale veririm telaşı başlamış. Gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum” diye konuşarak tepkisini dile getirirken, CHP adına İyi Parti’nin Genel Görüşme önergesine destek verdikleri açıkladı. Önerge Ak Parti ve MHP oyları ile reddedildi.

Özgür Ceylan’ın Meclis Genel Kurulunda Yaptığı Konuşma:

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.