Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Cengiz Halkı Tehdit Etme

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Cengiz Holding’e meclis’ten uyarı geldi. Özgür Ceylan, “Cengiz halkı tehdit etme” dedi. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Cengiz Holding’in Çanakkale Halilağa Bakır Madeni Projesi kapsamında..

Cengiz Halkı Tehdit Etme
Yayınlanma: 545 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Cengiz Holding’e meclis’ten uyarı geldi.

Özgür Ceylan, “Cengiz halkı tehdit etme” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Cengiz Holding’in Çanakkale Halilağa Bakır Madeni Projesi kapsamında bölge halkına arazilerine fiyat teklifi ve pazarlık için noter kanalıyla gönderdiği toplantı davetinde kullanılan ifadeleri ağır bir dille eleştirerek, “halka ‘pazarlığa gelin yoksa kamulaştırma yaptırırız’ demek nedir? Bu kutsal çatının altından beşli çeteyi ve yerli işbirlikçilerini uyarıyorum. Halkı tehdit etmeyin” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama ile konuyu gündeme getiren Özgür Ceylan, köylüye noter kanalıyla gönderilen toplantı tebligatında şirket tarafından “aba altından sopa gösterildiğini” söyledi.

Özgür Ceylan, Cengiz Holding’in köylüye 28 Mayısta Halilağa Köyü’nde araziler için pazarlık yapacaklarını bildirdiğini kaydederek, tebligatta “Bizimle anlaşmazsanız kamulaştırma talep edeceğiz” denilerek köylünün tehdit edildiğini ileri sürdü.

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, yaptığı açıklamada Çanakkale halkının yaşam alanlarını sermayeye teslim etmeyeceklerini belirtirken, “haklı olduğumuz bu mücadelede anayasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Cengiz Holding’in Halilağa Bakır Madeni Projesi’yle 580 hektarlık alanda yaklaşık 350 bin ağacı keseceği öngörülüyor. Alamos Balaban’da doğayı katletti. Cengiz’in yapacağı katliama izin verilemez” diye konuştu.

Milletin efendisi olan köylümüz beşli çeteden ve cesaret aldıkları odaklardan korkmamasını isteyen Özgür Ceylan, “onların parası ve yerli iş birlikçileri varsa halkın da cesareti ve yanlarında Cumhuriyet Halk Partisi vardır” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.