Son Dakika Haberler

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü
Okunma : 121 views Yorum Yap

Gelibolu Mevlevihanesi’nde düzenlenen “Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü” yoğun bir katılım ve yüksek bir manevi haz içinde gerçekleştirildi.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Gelibolu Belediye Başkan Adayı Aygen Akdağ, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayları, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Adayları ve Ak Parti Gelibolu teşkilatının katıldığı etkinlikte Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir bir konuşma yaparak gelen konukları selamladı hoş geldiniz dedi.

Çeşitli illerden yüzlerce kişinin katıldığı ve büyük bir manevi lezzet alarak gerçekleştirdiği “Cepheye Sema MMevlevi Alayı Yürüyüşü”ne ilgi oldukça büyüktü.

Yürüyüş sonrası bir açıklama Yapan Ak Parti Gelibolu Belediye Başkan Adayı Aygen Akdağ şunları söyledi:

“Çeşitli illerimizden, ilçelerimizden yüzlerce insanın katıldığı bir etkinlik bu. Bu gün burada bir turizm kenti olamayışımızın nedenini gördük, buna üzüldük. Yüzlerce misafiri vardı Gelibolumuzun bugün ama bir hoş geldiniz diyen yerel yöneticimiz yoktu, siyasilerimiz yoktu. Bu tür etkinliklere destek vermeden, bu tür etkinlikleri büyütmeyi, daha büyük organizasyonlar haline getirmeyi hedeflemeden, bacasız sanayi’yi, turizmi ayağa kaldırmak mümkün değildir” dedi