Son Dakika Haberler

Çevre Otopark ve İlaçlama Çalışmaları

Çevre Otopark ve İlaçlama Çalışmaları
Okunma : 85 views Yorum Yap

Gelibolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan planlamalar ve süregelen çalışmalar kapsamında ilçenin en merkezi ve işlek caddelerinden biri olan Gölcük Caddesi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan otopark alanlarına ilave olarak yeni otopark yerleri oluşturuldu.

Konuyla ilgili olarak Gelibolu Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle; “Şehiriçi trafik düzenlemelerimiz sürüyor! Zabıta Müdürlüğümüz ekiplerimizce; Eski tersane girişi demir delinatörler ile kapatıldı. Balıkhane karşısında yolcu indirme ve bindirme noktasına uyarı levhası takıldı. Gölcük Caddesi’nde biri engelli olmak üzere 17 adet araç park yeri oluşturuldu” ifadeleri kullanıldı.

Gelibolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ilçe merkezinde yaptıkları çalışmalar ile yeşil alanlarda bakım ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Gelibolu Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; “Yeşil alanlarda bakım ve çevre düzenleme çalışmalarımız devam ediyor! Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ekiplerimizce; Şehrimizin muhtelif yerlerinde ot biçim, budama, sulama, temizlik çalışmaları gerçekleştirilip, tohumdan yetiştirilen yeni çiçekler toprakla buluşturuldu” denildi.

Gelibolu Belediyesi Destek ve Hizmet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin tamamında ilaçlama çalışmaları yapılıyor. Havaların aşırı ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan ve rahatsızlık veren sivrisineklerle mücadele kapsamında yapılan ilaçlamalar her ne kadar geç kalınmış bile olsa yapılan çalışmalar devam ediyor.

Gelibolu Belediyesi tarafından, “Periyodik ilaçlama çalışmalarımız sürüyor! Destek ve Hizmetler Müdürlüğümüz ekiplerimizce; Sivrisineklere karşı akşamları biyosidal ürün uygulama işlemi ile yürütülen uçkun mücadelesinin yanı sıra, kanalizasyon, menfez ve durgun su alanlarında larva mücadelesi çalışmaları gerçekleştiriliyor” açıklaması yapıldı.

Eğritaş mevkii sahil bandında yer alan yolun bir kısmı çökmüş durumda, yine Eğritaş ve Karayokuş yolu üzerinde, genişletme yapılan bölümde yer alan bazı çöp konteynerlerinin yol üzerinde olması, olası trafik kazalarına ve dolayısıyla can ve mal kaybına sebebiyet verebilir. Yetkililerin bu konuda bir an önce tedbir almaları gerekiyor.