Son Dakika Haberler

Ceylan Kadın Hakları İçin Konuştu

Ceylan Kadın Hakları İçin Konuştu
Okunma : 204 views Yorum Yap

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Geyikli Belde Kongresinde Kadın Hakları için konuştu.

Ceylan, “mafya-devlet-rüşvet ilişkisi ortaya saçılırken İstanbul sözleşmesinden konuşulmuyor” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, partisinin Geyikli Belde Kongresinde yaptığı konuşmada kadın aday Şerife Çelikkol’un yeniden başkanlığa seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Ortaya saçılan mafya-devlet-rüşvet ilişkileri konuşulurken iktidarın çok önemli bir geri adım olarak nitelendirilebilecek İstanbul Sözleşmesinden çıkma kararı konuşulmuyor” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, partisinin Geyikli Belde Kongresinde divan başkanı olarak yaptığı konuşmada, Şerife Çelikkol’un belde başkanı seçilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Özgür Ceylan, Türkiye’de gündemin çok çabuk değiştiğini ifade ederken, “Sıcak gündem yüzünden, ortaya saçılan mafya-devlet-rüşvet ilişkileri konuşulurken iktidarın çok önemli bir geri adım olarak nitelendirilebilecek İstanbul Sözleşmesinden çıkma kararı konuşulmuyor” dedi.

Özgür Ceylan, iktidarın tüm gündem saptırma çabalarına karşın kadınların, haklarını korumak için mücadeleye devam ettiklerini memnuniyetle gördüğünü ifade ederken, “Çanakkale merkezde daha bir saat önce Çanakkale İstanbul Sözleşmesi İnisiyatifi olarak toplanan bini aşkın imzalı dilekçeyi teslim aldım” dedi. Özgür Ceylan Ankara dönüşü dilekçeleri TBMM Başkanlığı’na sunacağını belirtirken, “Parti olarak Kadın hakları konusunda kadınların her zaman yanında olacağız. Kadın demek demokrasi demektir, kadın demek Cumhuriyet demektir” dedi.

Ne Var Ne Yok Sattılar, Sıra MKE’de

CHP’li Özgür Ceylan, konuşmasında MKE’nin anonim şirkete dönüştürülmesine de değinerek, “İktidar ülkeyi yönetemediği gibi ülkenin neyi var neyi yoksa sattı. Şimdi de sıra MKE’ye geldi” diye konuştu.

Özgür Ceylan, MKE’nin yapısının anonim şirkete dönüştürülerek özelleştirme için ön hazırlığın yapıldığını ileri sürerek, “Pandemide maskeyi dağıtamayan, aşıyı bulamayan, vatandaşının yanında olamayan saray iktidarı, ülkeyi yönetemediği gibi ülkenin neyi var neyi yok sattı. Şimdi de sıra MKE’ye geldi” dedi. Meclis Milli Savunma Komisyonu CHP Sözcüsü Özgür Ceylan, konuşmasında MKE’nin anonim şirkete dönüştürülmesiyle ilgili kanun teklifinin devam eden komisyon görüşmeleri hakkında da bilgi verirken, “Millet ittifakı olarak ilk seçimde iktidara geldiğimizde MKE’yi özelleştirmek yerine daha da iyi hale getireceğiz” dedi.

Özgür Ceylan ve beraberindekiler belde kongresinin ardından Geyikli esnafını ziyaret etti.