Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Ceylan; “Yıllardır İktidarsın Yangın Söndürme Uçağın Yok”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan, yangın söndürme uçakları üzerinden cumhurbaşkanı’na ağır eleştiri: On dokuz yirmi yıldır iktidardasın yangın söndürme uçağın yok, bunlar devler olmanın gereği. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,..

Ceylan; “Yıllardır İktidarsın Yangın Söndürme Uçağın Yok”
Yayınlanma: 915 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan, yangın söndürme uçakları üzerinden cumhurbaşkanı’na ağır eleştiri: On dokuz yirmi yıldır iktidardasın yangın söndürme uçağın yok, bunlar devler olmanın gereği.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, orman yangınlarına Türk Hava Kurumu (THK) uçakları yerine kiralık uçakla müdahalenin daha ucuza mal olduğunu savunan Cumhurbaşkanı’nı ağır bir dille eleştirerek “Öyle şeyler vardır ki devlet bunlara sahip olmalıdır. Devlet olmanın gereğidir bu. Sen on dokuz yirmi yıldır iktidardasın. Senin yangın söndürme uçağın yok” dedi.

Özgür Ceylan, partisinin Lâpseki Danışma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Saray’ın orman yangınlarına karşı yetersiz kalan müdahalesini ağır bir dille eleştirdi. Özgür Ceylan THK’nın yangın söndürme uçaklarının “Hurda” durumunda olduğu ve kiralamanın daha ucuz bir yol olduğu yönündeki savunuları eleştirirken, “Dört milyon civarında bir yatırımdan bahsediyor. “Yatırım yapmamız gerekiyor, uçakları yenilememiz gerekiyor. Onun yerine biz uçakları dışarıdan kiralıyoruz, daha ucuza geliyor” diyor. Eğer kiralama daha iyi bir yöntem ise kiralama senin çözümünse sen o zaman o külliyede de oturma, o halkın parasıyla yaptığın o sarayda da oturma, kiraya çık o zaman, kirada otur madem” dedi.

Özgür Ceylan, yangın söndürme uçakları ile ilgili verdiği soru önergesine Tarım ve Orman Bakanı tarafından, “THK’nın uçakları neden kullanılmıyor dediğimizde. THK’nın uçakları teknik şartnameye uygun değil. O yüzden THK’nın uçaklarını kullanamıyoruz” şeklinde cevap verildiğini belirterek, “Sonra o teknik şartnameyi araştırdık. Teknik şartnamede diyor ki, “5 bin yani 5 ton su taşıma kapasitesi” diyor. THK’nın uçakları ne kadar taşıyor biliyor musunuz? 4 bin 900. Gerçekten aradaki 100 litre yüzünden o uçaklar kullanılmıyor” dedi. Saray’ın “kiralama yolunu” tercih ettikleri şeklinde açıklamalarına dikkat çeken Özgür Ceylan, THK uçaklarının yenilenmesi için dört milyon liralık bir yatırıma ihtiyaç duyulduğunun bildirildiğini ve bu nedenle kiralamanın daha ucuza geldiği yönünde açıklamalar yapıldığını söyledi. Özgür Ceylan, yapılan açıklamanın akıl almaz bir mantık olduğunu belirtirken, “Öyle şeyler vardır ki devlet bunlara sahip olmalıdır. Devlet olmanın gereğidir bu. Sen on dokuz yirmi yıldır iktidardasın. Senin yangın söndürme uçağın yok. Eğer kiralama daha iyi bir yöntem ise, kiralama senin çözümünse sen de o külliyede oturma, halkın parasıyla yaptığın o sarayda da oturma, kiraya çık o zaman, kirada otur madem. Böyle bir şey yok” diye konuştu.

Bu Yangınlarda Bir Art Niyet Olduğunu Düşünüyorum!

CHP’li Özgür Ceylan, Saray’ın “İtibardan tasarruf olmaz” şeklindeki savunmasını eleştirirken, “Bu ülke cayır cayır yanarken, bu ülkenin uçağı yok yangınlarını söndüremiyorsun. Ben artık burada örtülü bir art niyet olduğunu düşünüyorum. Bunu almamak, bunu zamana yaymak, dur bakalım onu Rusya’dan alalım, çok pahalı bilmem ne demek, burada ormanların yanmasına göz yummakmış gibi, orada yeni rant alanları açmaya imkan sağlamakmış gibi geliyor” dedi.

Özgür Ceylan, partililere yönelik yaptığı konuşmada, “Umarım Çanakkale’de böyle bir şey olmaz. Hepimiz elimizden geleni yapalım” dedi.

Burası Atatürk’ün Kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, ülkeyi bir mülteci pazarı haline getiren bir iktidarın söz konusu olduğunu belirterek, “Görüyorsunuz sınırlarımız kevgire dönmüş. Afganlar geliyor, Taliban geliyor. “Biz Taliban ile aynı kafadayız” diyor çıkıyor Cumhurbaşkanı. Biz Taliban ile aynı kafada değiliz. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Burası Laik Türkiye Cumhuriyeti’dir” dedi.

Özgür Ceylan, Türkiye’nin kuruluş değerlerinden asla taviz vermeyeceklerinin altını çizerken, “Mülteci politikaları üzerinden oy devşirmeye çalışan varsa veya Dünyaya böyle bir algı aktarmaya çalışan varsa avucunu yalar. Bu ülke onlara kalmaz. Bu kadar da söylemek istiyorum. Bizim bu ilkelerden hiç birinden taviz vermeye niyetimiz yoktur” diye konuştu.

CHP iktidarında mülteci akınına karşı ciddi düzenlemeler yapacaklarını ifade eden Özgür Ceylan, “Asla ve asla şeriatçı Talibanlar ile aynı karede bulunmak bile bizim için bir züldür. İnşallah iktidara geldiğimizde bununla ilgili çok ciddi düzenlemeler yapacağız. Dış politikada da Türkiye’nin tekrar hak ettiği yere gelmesi, barışçıl, Yurtta Sulh, Cihanda Sulh ilkesine riayet eden, dostları ile iyi ilişkiler içerisinde olan ve bunun neticesinde, iç ekonomisi dışarıya bağlı ihracatında herhangi bir sorun yaşamayan bir ülke haline getireceğiz” diye konuştu.

Özgür Ceylan, CHP iktidarı ile ülkeyi tekrar eski ayarlarına getireceklerini söyledi.

Gerçekleştirdiği yurt gezilerinde partisinin, milletvekillerinin ve Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı seçmenin yoğur teveccühüne mazhar olduklarını belirten CHP Milletvekili Özgür Ceylan, “Ekonomi ile ilgili yaşanan sıkıntılar bütün halkımızı çok üzüyor şu anda. İşçi memnun değil, memur memnun değil, tarımla uğraşan hiç kimse memnun değil, sokaktaki vatandaş memnun değil. Bunun neticesinde bize gelen ifade şu: Size oy vereceğiz ve ya ittifaka oy vereceğiz. Ama lütfen bu ülkeyi adam gibi yönetin diyorlar” diye konuşarak ilk seçimde iktidar olacaklarını söyledi.

Bu İktidarı Kadınlar Değiştirecek, AKP Kadın Haklarını Ayağında Pranga Görüyor

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Lâpseki ilçe örgütünde kadın temsilinden duyduğu gururu dile getirirken, “Bu ülkeyi bu iktidarı değiştirecek olanlar kadınlardır” dedi. AKP’nin hak temelli politikalarını ağır bir dille eleştiren Özgür Ceylan, “AKP’nin kadına bakışını en son İstanbul Sözleşmesi’nde hepimiz gördük. Gerçekten iktidar işine gelince Kadın Haklarını Savunur, işine gelince İnsan Haklarını Savunur, işine gelince Çevre Haklarını Savunur… Ama buradan açıkça söylüyorum, bu hakların hepsini kendi ayağına bir pranga olarak görmektedir” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.