Güncel Haberler: Çanakkale Dalış Turizminin Merkezi Olacak *** Bolayır’da “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Sergisi *** Çevre Dostu Bisiklet Turu Yapıldı *** Dünya Çevre Günü Etkinlikleri *** Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Yapıldı *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

CHP İktidarında Basın Özgür Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, basına ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören sosyal medya teklifine tepki gösterdi. Basın emekçilerinin çok zor şartlar altında çalıştığını belirten..

CHP İktidarında Basın Özgür Olacak
Son Güncelleme:214 Okuma Whatsapp

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, basına ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören sosyal medya teklifine tepki gösterdi. Basın emekçilerinin çok zor şartlar altında çalıştığını belirten Başkan Saygın, “Medya 4. Güçtür susturulamaz” dedi.

İktidarın kasten basını hedef aldığını belirten Başkan Saygın, “Medya halkı bilinçlendiriyor, gazeteciler iktidarın yanlışlarını kamuoyuyla paylaşıyor. İşte bu yüzden iktidar, gazetecileri yani basını susturmak istiyor. Bu yüzden gazetecileri ve basını hedef alan yeni kanun teklifini hiç hicap duymadan yürürlüğe sokabiliyor. Basın susunca ne olacak? Orman yangınları bitecek mi? Usulsüzlükler sona erecek mi? Yetimin hakkı yenilmeyecek mi? Rant peşinde koşulmayacak mı? Hapse atınca ülke kalkınacak mı? İktidar bilmiyor, görmüyor. Ya da görmek istemiyor ama zaten gazetecilerimiz çok zor durumda. Ben Tekirdağ’ımız da görev yapan gazetecilerin çektiği sıkıntıları çok iyi biliyorum. Ne tehditlerle susturulmak istenmelerine şahit oluyorum. CHP olarak söz veriyoruz, CHP iktidarında tek bir gazeteci bile baskı altında olmayacak. Herkes dilediğini saygı çerçevesinde yazacak. Basın susturulmayacak, gazeteciler özgür olacak” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.