Son Dakika: Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Geliboluspor Genel Kurulu Gelecek Hafta *** ÇOMÜ Hastanesi'nden Büyük Kampanya *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** Gazetecilere Talimat Veremezsin! *** ÇOMÜ Mükemmeliyet Merkezi Kurulacak *** Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarla Kutlandı *** 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması *** ÇOMÜ Mezuniyet Töreninde Coşku Büyüktü *** Ceylan; Yabancılar Askeri Okul Sınavına Girdi mi? *** Yapay Zekalı Hız Tespit Cihazları Kullanımda *** Bozcaada’da Kaybolan Kadın Aranıyor *** Açıklama Değil Temiz Su İstiyoruz *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

CHP İlçe Başkanlığı’ndan İddialara Yanıt Geldi

CHP Gelibolu İlçe Başkanlığı adına ilçe başkanı Engin Coşkun imzası ile bir açıklama yapıldı. CHP Gelibolu İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; 13 Haziran tarihinde Gelibolu Belediye Başkanı Ali Kamil Bey’in..

CHP İlçe Başkanlığı’ndan İddialara Yanıt Geldi
Yayınlanma: 169 Okuma

CHP Gelibolu İlçe Başkanlığı adına ilçe başkanı Engin Coşkun imzası ile bir açıklama yapıldı.

CHP Gelibolu İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; 13 Haziran tarihinde Gelibolu Belediye Başkanı Ali Kamil Bey’in AKM’de gerçekleştirdiği açıklamalarda, açıkça isimler telaffuz edilip, rakamlar çarpıtılarak kişiler ve belediye şirketi hakkında bir gündem yaratma çabasına girilmiştir. Bizler ileriye bakarak birlikte hizmet etmekten söz ettikçe, ayrıştırma yoluna gidilmektedir.

Bilinmelidir ki, belediye şirketleri sayıştay denetimine tabidir. Aylık raporlar sayıştaya düzenli olarak bildirilip, herhangi bir usulsüzlük tespit edildiğinde sayıştay tarafından gerekli işlemler yapılmaktadır.

Ayrıca Gelibolu Belediyesi ve belediye şirketleri birçok defa denetim geçirmiş ve bahsi geçen konularla ilgili herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmamış, soruşturma açılmamıştır. Eğer bir hata ya da usulsüzlük olduğu düşünülmekteyse, izlenecek yol bu değildir. Resmi yollara başvurulmalıdır.

Partimiz İl Genel Meclis Üyesi olması hususuyla, ilgili açıklamada adı geçen Ali Rıza Sayın, belediye şirketine kestiği faturaların tamamını ilçe başkanlığımıza iletmiş olup, 2021 yılından itibaren toplamda 4 yılda bahsi geçen faturaların toplamı 940.000,00 TL değil 321.000,00 TL’dir. Görülmektedir ki faturalar üzerinden algı yaratma çabası değişik boyutlara ulaşmış faturaları bir de güncel kur ile karşılaştırmak nereden doğmuştur? Her zamanki gibi elma ile armut hesabı doğru yapılamamaktadır.

Çok açıktır ki, bahsi geçen diğer fatura sahipleri konusunda da rakamlar çarpıtılmış, isimler üzerinden siyaset üretme çabasına girilmiş ve her biri yerel esnafımız olan işletmeler zan altında bırakılmaya çalışılmıştır.

Yerel yönetim politikamız kapsamında önceliğimiz her zaman için yerel esnafımız olmuştur. Ancak görülmektedir ki, Gelibolu Belediye Başkanı’nın anlayışı yönetim anlayışı Gelibolu esnafının yanında durmak değil, dışarıdan teklif toplamaktan ibarettir.

Ayrıca seçim üstü kesildiği iddia edilen fatura tutarı 19.980,00 TL’dir. Adı geçen bir adet faturanın içeriği ise Sentetik Boya, Sentetik Tiner ve Sentetik Astardan ibarettir. Seçim üstü yüksek faturalar kesmek derken bahsedilen fatura bu mudur?

Seçim üstü belediyeye yüklü fatura kesilmesi konusunu irdelemek için öncelikle Evreşe Belediyesi’ne kesilen faturalardan başlanması gerektiğini hatırlatırız.

Pandemi döneminde vatandaşına maske dağıtmaktan aciz kalmış iktidara rağmen, merkezde ve köylerde vatandaşlarına yüzbinlerce maske dağıtmış Gelibolu Belediyesi’ni maliyetinden bile düşük maske faturaları üzerinden suçlamak, emekliyi 10 bin lira maaşa mahkum edip, emeklinin içtiği çayın parasına göz dikmek, mali tarifeler dışında vatandaşı haraca bağlamaya çalışmak tam olarak bir AKP zihniyetidir.

Sonuç olarak hiçbir şekilde siyasi etiğe sığmayan, çamur at izi kalsın politikası ile kişileri ve partimizi zan altında bırakma çabası güden AKP’li Gelibolu Belediye Başkanı’nın kişisel husumeti bulunan insanlar üzerinden siyaset siyaset devşirme oyunlarını esefle kınıyoruz.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.