Son Dakika: Troyalı Melek Resim Sergisi Açıldı *** Geliboluspor’da Yeni Yönetim Belirlendi *** Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

CHP’den Başkan Soyuak’a Şebeke Suyu Soruları?

CHP İlçe Başkanlığı tarafından, son günlerde Gelibolu gündeminden düşmeyen şebeke suyu konusunda Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak’ın yaptığı açıklamalara yazılı bir açıklama yapıldı. CHP Gelibolu İlçe Başkanı Engin Coşkun, son..

CHP’den Başkan Soyuak’a Şebeke Suyu Soruları?
Yayınlanma: 167 Okuma

CHP İlçe Başkanlığı tarafından, son günlerde Gelibolu gündeminden düşmeyen şebeke suyu konusunda Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak’ın yaptığı açıklamalara yazılı bir açıklama yapıldı.

CHP Gelibolu İlçe Başkanı Engin Coşkun, son bir aydır şebeke sularında yaşanan sorunların nedenini öğrenmek istediklerini belirtti.

CHP Gelibolu İlçe Başkanı Engin Coşkun yaptığı açıklamada; “Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan açıklama sonucunda yine konunun geçmiş yönetimi kötüleyerek Belediyecilik yapma anlayışı ile yetersizlik ve yanlışlıkların sürekli başka kişiler ya da kurumlar tarafından kaynaklandığını betimleyen açıklamalarını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız.

Öncelikle Gelibolu ilçemizde altyapı çalışmaları sırasında değiştirilen asbest boru / polietilen boru oranını kabul etmiyor, değişmemiş alan oranın % 40 oranından daha da az bir oranı kapsadığını belirtmek istiyoruz.

Ve soruyoruz…

Sözde eski Belediyenin yetersizliğinden kaynaklı olan % 40 olduğu iddia edilen bir oranla, eski tip asbest boruların doğalgaz boru hattı döşemesi ya da yapılan kazılar sırasında patlayıp tamiri sırasında içine dolan toprak ve türevi sebeplerden oluşan koku neden son 1 ayda çıkmış durumda? Doğalgaz çalışmaları devam etmekte midir?

İddia edildiği şekilde % 40(!) gibi az bir oranı asbest boru kalmış ilçemizde, değişimi yapılmış borular sayesinde su kalitesinin eskiye oranla daha da artmış olması gerekirken neden son 1 ayda daha kötü hale gelip musluk suyu kalitesini etkiledi?

Madem borulardaki çatlak, çökme vb. sebeplerden dolayı içine dolan topraktan ve yetersiz çalışan arıtma ve klorlamadan kaynaklı olan bir durum mevcut bu sorun neden son 1 aydır yaşanmaktadır?

Her ay İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen su denetleme raporlarında; Nisan ayında gerçekleştirilen tam kapsamlı tetkikler ve Mayıs ayı raporu temiz iken Haziran ayında neden bu durum yaşanmıştır? Burada ihmal kimde, hangi kurumdadır?

Aldığımız bilgiye göre Bayırköy Su Arıtma tesisinde klorlama işlemi manuel değil, klor dozaj pompaları ile yapılmaktadır. Bu duruma göre bunca zamandır sıkıntı olmayan klorlama sistemi yeni yönetimden kaynaklanan bir yetersizlik değil midir? Klor dozaj ayarlamasının düşürülmesinin talimatını kim vermiştir?

Neden bunca zamandır sözde raporlar ile konuşan Belediye Başkanlığı bu konuda İlçe Sağlık Müdürlüğü ya da köy ve arıtma tesislerinden alınan numune raporlarını paylaşmamış, eski/yeni karşılaştırması yapmamıştır?

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün belirttiği takvime göre ilerleyen denetimlerde, sözde şeffaf belediyecilik mottosuyla yola çıkan yönetimin Mayıs ve Haziran ayında yapılan kimyasal ve mikrobiyolojik tetkik sonuçları neden paylaşılmamaktadır?

Cumhuriyet Halk Partisi Gelibolu İlçe Yönetimi olarak bu soruların cevaplarını merak ediyoruz” dedi.

Haber Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.