Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

CHP’li Erkek’ten Bakan Nebati’ye Kredi Sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale’de yaşayan vatandaşların kullandığı kredi kartları ve krediler ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi…

CHP’li Erkek’ten Bakan Nebati’ye Kredi Sorusu
242 Okuma

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale’de yaşayan vatandaşların kullandığı kredi kartları ve krediler ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

2018 ve 2022 yılları arasında Çanakkale’de kredi kartı ve kredi kullanan vatandaşların durumlarını soran Erkek, icra gibi konular hakkında detayları istedi.

Erkek’in soru önergesinde şu sorular yer aldı:

1. Çanakkale ilimizde 2018 ve 2022 yılları arasında kredi kartı ve kredi kullanmak için kaç başvuru yapılmıştır? Bunların yıllara göre dağılımı nasıldır? Bunlardan kaçı kredi kartına ve krediye uygun görülmüştür?

2. Çanakkale ilimizde anılan dönemler arasında kredi kartı ve diğer türlerde kredi kullanan kişi sayısı kaçtır? Kredi türleri ve bunların yıllara göre dağılımı nasıldır? Vatandaşlarımızın bankalara olan toplam borçlarının anaparaları ve faizleri ayrı belirtilmek üzere ne kadardır?

3. Çanakkale ilimizde anılan dönemler arasında kaç vatandaşımızın kredi kartı ve diğer kredi borçları zamanında ödenmediği için ilgili kurumlarca yeniden yapılandırılmıştır? Yeniden yapılandırılan borç miktarı ne kadardır? Yeniden yapılandırma sonrası kaç vatandaşımız borçlarını geri ödeyememiştir?

4. Çanakkale ilimizde ilgili dönemler arasında kaç vatandaşımız kredi kartı ve diğer kredi borçlarının geri ödemesini yapılandırmadan ödeyebilmiştir?

5. Çanakkale ilimizde anılan dönemler arasında kaç vatandaşımız borçlarından dolayı icra takibine uğramıştır? Bunların yıllara göre dağılımı nasıldır? İcra takibine konu olan borç miktarı ne kadardır? Ne kadarlık borç bu yöntem ile tahsil edilmiştir? Bankalar tarafından el konulan gayrimenkul sayısı kaçtır? Bunların içerisinde ev, arazi, sera gibi gayrimenkuller arasında dağılım oranları nasıldır?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.